35.000 TL sistem önerisi

wtfiso

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

35.000 TL bütçem bulunmakta. 32 GB RAM ve 16 GB VRAM'li ekran kartı olabilecek ve mümkünse MPK olmayan işlemcili bir sistem arıyorum. Ne önerirsiniz?

Merhaba,

35.000 TL bütçem bulunmakta. 32 GB RAM ve 16 GB VRAM'li ekran kartı olabilecek ve mümkünse MPK olmayan işlemcili bir sistem arıyorum. Ne önerirsiniz?

Hazır sistemlerdekı tüm CPU'lar MPK'dır. Ve VRAM kartın ıyı olduğu anlamına gelmez 4070/12gb, 4060tı/16gbdan çok çok daha üstün bır karttır. Ya da 7800xt/16gb, 4070s/12gb ıle neredeyse aynı performansı verir
Ayrıca RAM daha sonra da eklenebılır. RAM'ı 32 yerine 16 alıp aradaki farka daha ıyı CPU'ya da GPU tercih edilirse daha ıyı olur.
Onerım.
2K daha koy bu sistemi al.

Hazır sistemlerdekı tüm CPU'lar MPK'dır. Ve VRAM kartın ıyı olduğu anlamına gelmez 4070/12gb, 4060tı/16gbdan çok çok daha üstün bır karttır. Ya da 7800xt/16gb, 4070s/12gb ıle neredeyse aynı performansı verir
Ayrıca RAM daha sonra da eklenebılır. RAM'ı 32 yerine 16 alıp aradaki farka daha ıyı CPU'ya da GPU tercih edilirse daha ıyı olur.
Onerım.
2K daha koy bu sistemi al.
Bu dediğinize baktım. Güzel görünüyor. Aklıma tutacağım, çok teşekkürler. Ben bi' de aşağıdaki gibi bir şey hazırladım. Sizden de yorum yazmanızı rica ederim. Sizce nasıl?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    80,3 KB · Görüntüleme: 16
Bu dediğinize baktım. Güzel görünüyor. Aklıma tutacağım, çok teşekkürler. Ben Bi'de aşağıdaki gibi bir şey hazırladım. Sizden de yorum yazmanızı rica ederim. Sizce nasıl?

35k ya 5600 /ddr4 alınmaz. Ben tavsiye etmıyorum.

35k ya 5600 /ddr4 alınmaz. Ben tavsiye etmıyorum.
Bu da çok güzelmiş. Bunda sadece 16 GB Ram olayı ve 500 GB SSD olayı rahatsız ediyor beni. Yoksa zaten daha iyi bir sistem. Sıvı ya da hava soğutma olmadan, özellikle önümüzdeki yaz aylarında, ne derecelere gelir; bilemiyorum. Yine bu öneriniz için de teşekkürler. Bunu da not ettim.

Teşekkürler. Daha önce hiç AMD ekran kartı kullanmadım. Sizce herhangi bir problem olur mu? Nvidia varken özellikle...

Bu da çok güzelmiş. Bunda sadece 16 GB RAM olayı ve 500 GB SSD olayı rahatsız ediyor beni. Yoksa zaten daha iyi bir sistem. Sıvı ya da hava soğutma olmadan, özellikle önümüzdeki yaz aylarında, ne derecelere gelir; bilemiyorum. Yine bu öneriniz için de teşekkürler. Bunu da not ettim.

Merhaba,

41, 5K ya cıkabılırım dersen,
Soğutucu peerless assasın, RAM'ları 5600, SSD'yı Adata Legend yapıp alabılırsın. Bütçen müsaitse çok mantıklı sistem.

41, 5K ya cıkabılırım dersen,
Soğutucu peerless assasın, RAM'ları 5600, SSD'yı Adata Legend yapıp alabılırsın. Bütçen müsaitse çok mantıklı sistem.
Aslında gayet güzel sistem. Tek kusuru belki ekstra hava ya da sıvı soğutucu olmasında. Peki bu konuyu nasıl halledebilirim? Sıvı mı hava soğutucu mu daha iyi? Fikir farklılıkları çok var ama yine de sizin de fikrini öğrenmek isterim. Hava soğutucu çok kötü duruyor ya.

Geri
Yukarı