35.000 TL tasarım ve render için sistem tavsiyesi

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Bütçe 35.000 TL. Photoshop, Corel, Premier, After Effects vs. kullanılacak. Oyun oynanmayacak, monitör var, 165 HZ-1080p sanırım. Bu fiyata en iyi sistemi önermenizi bekliyorum.

Forum tekrardan gitmeden öneriler alabilirim umarım.

RAM 2 adet:

Son düzenleme:
Bir kaç şey eklemek istiyorum, ilk olarak hazır sistem olması daha iyi olur parçaları vs. takması etmesi açısından ama eğer olmuyorsa da mümkünse güvenilir iyi bir siteden olsa tüm parçalar, ekstradan 16 GB ram ilerisi için az değil mi sanki en az 32 GB olsa daha iyi olurmuş gibime geliyor. SSD de 1 TB olursa tadından yenmez.

Yoruyorsun be technopat, bir mesajı atamadım.

Bir kaç şey eklemek istiyorum, kasayı şöyle cıvıl cıvıl olmayan bir şeyle değişsek, SSD'ye de bütçeyi biraz aşma pahasına aynı türün 1 TB'lı haliyle değişsek, ramleri de 32 yapsak neleri önerirdiniz? Ayrıca RTX kartların Adobe programlarında avantaj sağlayan özellikleri olduğunu duymuştum, AMD iş görür mü?

Bu arada hazır sistem önerecekler varsa onları da bekliyorum kendim parçaları tek tek alıp montajla vs. uğraşmak biraz sıkıntı olabilir.

35,261 TL tutuyor. Böyle bir sistem toplanabilir.

Bir kaç şey eklemek istiyorum, kasayı şöyle cıvıl cıvıl olmayan bir şeyle değişsek, SSD'ye de bütçeyi biraz aşma pahasına aynı türün 1 TB'lı haliyle değişsek, ramleri de 32 yapsak neleri önerirdiniz? Ayrıca RTX kartların Adobe programlarında avantaj sağlayan özellikleri olduğunu duymuştum, AMD iş görür mü?

Bu arada hazır sistem önerecekler varsa onları da bekliyorum kendim parçaları tek tek alıp montajla vs. uğraşmak biraz sıkıntı olabilir.
RTX ekran kartları dediğiniz gibi CUDA çekirdekleri ve render anlamında daha iyi modeller. 6900 XT her türlü işinizi görecektir, 3080Ti falan lazım 6900 XT'den daha iyi performans almak için render tarafında. 3080Tİ'ların da fiyatı mâlum ortada.

Tavsiyem alabildiğiniz en iyi NVIDIA ekran kartını almaya çalışın.
32 GB RAM almaya çalışın mümkünse Ballistix olsun OC'layabilirsiniz daha ucuz ve daha iyi RAM'ler.
AMD bildiğim kadarıyla render falan konusunda daha iyi bekleyebilirseniz yeni seriyi bekleyin yoksa 5900X alın geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı