35-36 bin TL laptop önerisi

Bütçe
35000 - 36000
mux denilen olay nedir hocam bilgilendirirseniz sevinirim, sizce bu bütçeye hangisi en iyi cihazdır?
İşlemcinin içinde bulunan Dahili Ekran kartını devre dışı bırakmanı bu sayede Harici olan Nvidia ekran kartını tam olarak kullanabilmeni sağlıyor. Yani Intel HD Graphics veya AMD Radeon ekran kartı artık hangi modelse onu devre dışı bırakıyorsun. Eski Lenovo laptopumda mesela HDMI ile 2. monitör bağladığımda HDMI girişi İşlemcinin Ekran Kartına bağlıydı ve kapağı kapatıp monitörden oyun oynamak istediğimde tam performans alamıyordum Mux olmadığı için.

Ekran kartının normalden daha yüksek güç çekmesini sağlıyordu benim laptopumda. Yani ekran kartına performans kazandırıyor ve Gpu kullanımına faydası oluyor.
İşlemcinin içinde bulunan Dahili Ekran kartını devre dışı bırakmanı bu sayede Harici olan Nvidia ekran kartını tam olarak kullanabilmeni sağlıyor. Yani Intel HD Graphics veya AMD Radeon ekran kartı artık hangi modelse onu devre dışı bırakıyorsun. Eski Lenovo laptopumda mesela HDMI ile 2. monitör bağladığımda HDMI girişi İşlemcinin Ekran Kartına bağlıydı ve kapağı kapatıp monitörden oyun oynamak istediğimde tam performans alamıyordum Mux olmadığı için.
Dönüşler için çok teşekkürler. AMD Ryzen 7 4060 hp victus mu önerirsiniz yoksa acer nitro an515 i7 4060 mı? yahut tavsiye edeceğiniz maks 36 37 ye cihaz hangisidir. Teşekkürler hocam

Dönüşler için çok teşekkürler. AMD Ryzen 7 4060 hp victus mu önerirsiniz yoksa acer nitro an515 i7 4060 mı? yahut tavsiye edeceğiniz maks 36 37 ye cihaz hangisidir. Teşekkürler hocam
Panel, performans ve soğutma açısından Nitro 5 daha önde, Victus laptop pek önerilmiyor. LOQ bakabilirsin ayrıca ama fiyat olarak daha pahalı olup SSD yada işlemci olarak kırpılmış oluyor genelde ayrıca paneli daha kötü diye biliyorum.
Bu benim sahip olduğum Nitro 5, tavsiye ederim. Şuan indirimdeymiş, 1TB ve 16GB RAM olan modeli kolay denk gelmiyor bu fiyata almayı düşünüyorsan kaçırma.

Panel, performans ve soğutma açısından Nitro 5 daha önde, Victus laptop pek önerilmiyor. LOQ bakabilirsin ayrıca ama fiyat olarak daha pahalı olup SSD yada işlemci olarak kırpılmış oluyor genelde ayrıca paneli daha kötü diye biliyorum.
Bu benim sahip olduğum Nitro 5, tavsiye ederim. Şuan indirimdeymiş, 1TB ve 16GB RAM olan modeli kolay denk gelmiyor bu fiyata almayı düşünüyorsan kaçırma.
Nitro 5 artık günümüzde bana göre eskidi. Nitro 16'yı almadan önce bayağı bu Nitro 5-Nitro16 arasında gittim geldim. Panel demişsin ama 250 nit parlaklığı var ve soğutması Nitro 16'ya göre geri kalıyor. Mux Switch var donanım olarak alınabilir duruyor ama ben Nitro 16 tercih ettim.
400 nit parlaklık G-Sync 16" 165 hz ve panel olarak renkler daha güzel canlı. Nvidia Advanced Optimus teknolojisi. Ayrıca Nitro 5'te hoparlör sesinden çoğu kişi şikayetçi az çıkıyor ses diyen çok fazla yorum okudum. Daha önce birçok Laptop kullandım sesi az çıkan Laptop hoparlörü ne demek bilirim o yüzden Nitro 5'i bu sebeplerden eledim.
Victus'a gelirsek tasarım olarak sevmiyorum çok dümdüz bi makine ve giriş çıkış portlarını ben sağda solda sevmiyorum. Nitro 16 tercih etmemin sebeplerinden biri daha önce Lenovo Legion 5 kullandım ve çoğu portların arka tarafında olması çok hoşuma gitmişti o yüzden Nitro 16 etkiledi beni. Arka tarafta
2 tane Type-C port, şarj girişi, HDMI olması. Kablo kirliliğini de ortadan kaldırıyor Monitör ve çoklayıcı bağlamak istediğimde. Ek olarak tasarımı yenilendi.

Nitro 5 artık günümüzde bana göre eskidi. Nitro 16'yı almadan önce bayağı bu Nitro 5-Nitro16 arasında gittim geldim. Panel demişsin ama 250 nit parlaklığı var ve soğutması Nitro 16'ya göre geri kalıyor. Mux Switch var donanım olarak alınabilir duruyor ama ben Nitro 16 tercih ettim.
Hocam imkanlar doğrultusunda zaten Nitro 16 tercih edilmesi gereken bir cihaz bir kaç ay önce olsa kesinlikle Nitro 16 derdim çünkü 37-38 bin civarındaydı fiyatları ancak şuan 44 bin TL ha o paraya değer mi değer sadece parası olmayan insana da onu al demek mantıksız belki RTX 4050 olan Nitro 16 önerilebilir ama o zaman da hem işlemci hem de ekran kartı olarak seviye düşüyorsun. Panelden kastımda Victus ve Nitro 5 için bir karşılaştırmaydı. Victus'u bilmem ama benim kullandığım Nitro 5 panel olarak 300Nit %100sRGB FHD IPS o yüzden fiyatına göre kesinlikle iyi bir panele sahip.

Günlerdir bu açık önümde benim de, kararsızlıktan bekliyor öyle :) tamam bu ürünü net şekilde not aldım hocam teşekkür ederim

Hocam imkanlar doğrultusunda zaten Nitro 16 tercih edilmesi gereken bir cihaz bir kaç ay önce olsa kesinlikle Nitro 16 derdim çünkü 37-38 bin civarındaydı fiyatları ancak şuan 44 bin TL ha o paraya değer mi değer sadece parası olmayan insana da onu al demek mantıksız belki RTX 4050 olan Nitro 16 önerilebilir ama o zaman da hem işlemci hem de ekran kartı olarak seviye düşüyorsun. Panelden kastımda Victus ve Nitro 5 için bir karşılaştırmaydı. Victus'u bilmem ama benim kullandığım Nitro 5 panel olarak 300Nit %100sRGB FHD IPS o yüzden fiyatına göre kesinlikle iyi bir panele sahip.
Tamam doğru o zaman haklısın. Ben 4050 modelini aldım 4060 fiyatını unutmuşum. Video Edit ve Tasarım yaptığım için 250-300 nit bana az gelmişti. Ben artık laptoplarda tasarıma çok önem veriyorum. Dümdüz laptop istemiyorum giriş çıkış yerleri bile önemli. Bunu da Lenovo Legion, LOQ ve Acer yapıyor. Acer arkaya sadece şarj girişini koyuyordu bu Nitro 16 ile artık (Keşke Ethernet Portu da arkada olsa) arka tarafa konumlandırıyor.
Günlerdir bu açık önümde benim de, kararsızlıktan bekliyor öyle :) tamam bu ürünü net şekilde not aldım hocam teşekkür ederim
Karar senin dostum ben biraz kişisel yorum yaptım zevkler ve renkler hesabı. Bütçene göre artık genel olarak hepsi iyi performans veriyor çoğu marka aştı artık bunları.

Arkadaşlar herkese selam. Kafamda inanılmaz karışmaya başladı, sanırım yardım almam gerekecek. Bir laptop düşünüyorum malum çok zam bekleniyor. Öncesinde alıp taksitle ödemeyi düşünüyorum. Birincil kıstas 4060 ekran kartı ve i7 işlemci. Marka konusunda herkesin inanılmaz uç ve kesin ibareleri olduğu için hangi markaya baksam o asla alınmaz diyenleri görüyorum. Yardımlarınız gerçekten çok önemli. Bütçe 35000-36000 maksimum düşünüyorum. Birkaç ürün paylaşacağım, sizce hangisi, neden? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Birkaç i5 ekledim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam kusura bakmayın konu dışı bir şey soracağım özür dilerim. Profil fotoğrafınızı atma şansınız var mı yıllar önce arıyordum bulamamıştım.

Geri
Yukarı