35-36 bin TL RTX 3060 ve üstü laptop önerisi

Bütçe
30-40000

crossval

Zeptopat
Merhaba sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. Kendim çok araştırdım ama buluyorum bir model memnun kalmayan insanlar da oluyor hep. İyice kafam karıştı.

Bana en az 32 GB RAM lazım ve ekran kartı çok önemli. RTX 3060 altı olmaması lazım. Daha çok Gaming laptop tarzı şeyler hitap ediyor bu durumda.

Kendi bulduğum modelleri de ekliyorum fikir verenler olursa sevinirim. Bu arada 35-36 maksimum en azından 40'ı geçmesin istiyorum.

Bu fiyata 4060'lı laptop alırsın aslında biraz daha araştırma yapıp. 32 GB RAM'e bir şey diyemem zaten laptop piyasasını pek bilmiyorum. Ama attıklarınız pek fiyatına değmez gibi duruyor.

32 GB RAM şart ise sonradan upgrade edebilirsin. Başta donanım olarak güçlü bir sistem alman daha mantıklı, sonradan CPU ve GPU upgrade edemezsiniz.

Merhaba, teşekkür ederim. Haklısınız aslında o da kısıtlıyor 16 RAM'li güzel cihazlar buluyorum sadece RAM'den dolayı alamıyorum.
Bunu 32 yapmak için 16'lık 2 RAM mi almak gerekir mesela, bilmediğim için soruyorum.

Casper sorun çıkarır diye hiç bakmadım bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sizlerden laptop tavsiyesi istiyorum. Kendim çok araştırdım ama buluyorum bir model memnun kalmayan insanlar da oluyor hep. İyice kafam karıştı.

Bana en az 32 GB RAM lazım ve ekran kartı çok önemli. RTX 3060 altı olmaması lazım. Daha çok Gaming laptop tarzı şeyler hitap ediyor bu durumda.

casper sorun çıkarır diye hiç bakmadım bile.
3 yıldır excalibur laptop kullanıyorum, hiç kasma donma veya servise gitmedi. 3 ayda bir yetkili servisine termal macun ve temizleme için gönderiyorum, ücret kesmeden yapıp 1 günde geri gönderiyorlar.

merhaba teşekkür ederim. Haklısınız aslında o da kısıtlıyor 16 ramli güzel cihazlar buluyorum sadece ram'den dolayı alamıyorum.

Bunu 32 yapmak için 16'lık 2 ram mi almak gerekir mesela bilmediğim için soruyorum.

casper sorun çıkarır diye hiç bakmadım bile.
Nasıl bir sorun çıkartmasından korkuyorsunuz?

Merhaba, teşekkür ederim. Haklısınız aslında o da kısıtlıyor 16 RAM'li güzel cihazlar buluyorum sadece RAM'den dolayı alamıyorum.
Bunu 32 yapmak için 16'lık 2 RAM mi almak gerekir mesela, bilmediğim için soruyorum.

İçinde bir adet 16 GB DDR 5 RAM mevcut. Yanına bir adet daha 16 GB DDR5 RAM koyabilirsiniz. Bu bütçelerde ROG gibi bir cihaz varken Casper bakılmaz, aslında hiç bakılmaz.

Casper sorun çıkarır diye hiç bakmadım bile.

RAM upgrade yapmak zor değil, neden ondan dolayı alamıyorsun?

Geri
Yukarı