35-40 bin TL hem oyun hem de okul için laptop önerisi

Arda Silmez

Decapat
Daha fazla  
Çoğunlukla okul için kullanılacak, normal kullanımda bataryası uzun gidecek, arada prize takılı şekilde oyun oynatabilecek, oyunda ortalama performans vermesi yeterli laptop önerisi var mıdır? Bütçe 35000-40000 bandında.

Hem ayranım dökülmesin hem de yoğurdum ekşimesin diyorsunuz :D Gaming laptoplarda uzun pil süreleri alamazsınız genel olarak. Pil süresi uzun olan cihazların da oyun performansı genelde Gaming laptoplara göre yerlerde oluyor. Birisinden taviz vermeniz lazım.

Hem ayranım dökülmesin hem de yoğurdum ekşimesin diyorsunuz :D Gaming laptoplarda uzun pil süreleri alamazsınız genel olarak. Pil süresi uzun olan cihazların da oyun performansı genelde Gaming laptoplara göre yerlerde oluyor. Birisinden taviz vermeniz lazım.

Gaming laptop istemiyorum zaten %70 iş okul ödev internette gezinme video izleme falan arada bir 2 3 saatliğine şarja takılı ortalama bir oyun deneyimi batarya istememin sebebi %70'lik kısım için.

Alabilir, tabii iGPU modu + 90 wh bataryayla kombolanırsa. Nitro 16 ortalama bir pil ömrü sunacaktır iGPU modu olmasa bile bataryası büyük.

Alabilir, tabii iGPU modu + 90 wh bataryayla kombolanırsa. Nitro 16 ortalama bir pil ömrü sunacaktır iGPU modu olmasa bile bataryası büyük.

Bu rehberde eko moddayken 3 saat 15 dakika denilmiş pil süresi veriyor denmiş. Hadi biz onu 4'e yuvarlayalım, yine de az. Bir MacBook vs ile kıyaslanacak seviyede değil. Kötü değil tamam ama arkadaşın işini görmez.

Hem iş, hem oyun istiyorsanız ROG Zephyrus serisi ideal olur aslında ama fiyatları çok yüksek. Bütçenize en yakın olan Zephyrus 43K onda da 4050 var😀 şu an üstte atılan Nitro 16 mantıklı. Biraz parlaklık vs. kısarsanız çok da üzmeyecek bir pil ömrü sunacaktır.

Bu rehberde eko moddayken 3 saat 15 dakika denilmiş pil süresi veriyor denmiş. Hadi biz onu 4'e yuvarlayalım, yine de az. Bir MacBook vs ile kıyaslanacak seviyede değil.

70 wh bataryalı Victus'la ondan fazla alıyorum, sebebi 400 nit paneli kısmaması olabilir, RGB'ler vs de bunda etkili. Düzgün ayarlamalarla 5'i görebilir diye düşünüyorum. Windows herhangi bir cihazı Mac'in pil ömrüyle karşılaştıramazsınız zaten, diğer harici GPU bulunmayan modellerde aşırı bir pil ömrü sunmuyor ekstradan.

Geri
Yukarı