Hem oyun hem okul için 30 bin TL'ye laptop önerisi

Hocam bu fiyata 4050'li bir şey almak daha mantıklı değil mi?

Hocam güncel oyunları oynamak istiyorum, panel kalitesi ortalama olsun yeter, kasa kalitesinden kastınız nedir ayrıca?
GF63 çöp, 4050 var ancak 45W. 3050 performansında bir kart o. Olay soğutma değil, performans çok ölü. Paranı çöpe at daha iyi, en azından ihtiyacı olana gitme ihtimali var.

GF63 çöp, 4050 var ancak 45W. 3050 performansında bir kart o. Olay soğutma değil, performans çok ölü. Paranı çöpe at daha iyi, en azından ihtiyacı olana gitme ihtimali var.

Ekran kartının watt'ına nereden bakıyoruz hocam? Ayrıca hangi ekran kartları için hangi Watt'lar uygundur.

Ekran kartının watt'ına nereden bakıyoruz hocam? Ayrıca hangi ekran kartları için hangi Watt'lar uygundur.
Eğer laptopa sahipseniz Nvidia Denetim Masası'nda sistem özellikleri sekmesinden, sahip değilseniz ve araştırıyorsanız internetten. Notebookcheck sitesi bu konuda en iyisi.
Uygun olan Watt ise min 75W, 105W'ın oluru var ama en iyisi 140W (tabi bunlar karttan karta değişir, ben RTX4050 için konuşuyorum.

Eğer laptopa sahipseniz NVIDIA Denetim Masası'nda sistem özellikleri sekmesinden, sahip değilseniz ve araştırıyorsanız internetten. Notebookcheck sitesi bu konuda en iyisi.
Uygun olan watt isemin 75W, 105Win oluru var ama en iyisi 140W (tabii bunlar karttan karta değişir, ben RTX4050 için konuşuyorum.

Bu fiyat aralığında zaten RTX3050, 3050 Ti, 4050 civarında şeyler var genel olarak.

Site önerisi için teşekkürler ayrıca.

Hocam kabaca fikriniz olsun diye kısaca özetleyim, MSI Thin serisi tek fanlı olduğu için çoğunlukla önerilmiyor.

Bunun yanında Monster, Casper Excalibur da genellikle önerilmez.

F/P oldukları için ASUS TUF ve Acer Nitro 5 vardır ama kasa kalitelerinden dolayı şahsen hoşuma gitmiyor, özellikle uzun yıllar kullanmayı planlıyorsan iyi düşün. HP Victus soğutmasını övüyorlardı, panel kalitesinin düşük olması(kaliteli olanlar daha pahalı) ve panelin bir tık sallanması(16'da çözdüler diye okumuştum ama emin değilim, bilen varsa aydınlatsın) dışında bir sorunu yok sanırsam.

Lenovo IdeaPad Gaming'in şarj aleti cihaza yeterince güç veremediğinden prize takılıyken bile bataryası azalıyor sorunu vardı ama daha yüksek Watt'lı bir şarj aletiyle çözülüyormuş. Ama ne kadar büyük bir sorun olarak sayılır emin değilim.

(Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir, illaki her modelden herkes sorunlu ayrılmıyor ama forumdaki konulardan "kabaca" çıkardığım şeyler bunlar.)

Bir de biraz daha yukarı bütçelere çıkarsanız 35k civarlarına Lenovo Legion var daha orta segment bir laptop. Ona da bakabilirsiniz.

Laptop'ların bazılarının kasaları biraz daha ucuz plastiklerden yapılır. F/P ürünlerde bir yerden kısmak gerekiyor sonuçta. O anlamda dedim.

Hocam ayrıca sormak isterim Gigabyte'ın laptopları hakkında düşünceleriniz neler?

Oyun ve okul için laptop bakıyorum, 20-30k arasında 5-6 yıl rahat kullanabileceğim bir şey arıyorum öneriniz var mı?

Bütçenin üzerine çıkabilirim biraz daha ama tercihim değildir.
Bilgisayar alıcaksanız kesinlikle media mark vatan ve teknosa gezilmesi gerektiğini düşünüyorum oraya da mutlaka bakın size güzel modeller önerirler özellikle media mark.

Bilgisayar alacaksanız kesinlikle Media mark vatan ve Teknosa gezilmesi gerektiğini düşünüyorum oraya da mutlaka bakın size güzel modeller önerirler özellikle Media mark.

Medimark veya Teknosa gibi yerlerde fiyatlar normale göre 3-4K daha pahalı olduğundan çok bakmayı tercih etmiyordum ama bakarım.

Bu fiyat aralığında zaten RTX3050, 3050 Ti, 4050 civarında şeyler var genel olarak.

Site önerisi için teşekkürler ayrıca.

Hocam ayrıca sormak isterim Gigabyte'ın laptopları hakkında düşünceleriniz neler?
Gigabyte Monster ve Casper gibi Çin'den alıyor bilgisayarları ve iyi değil, hatta bu yüzden yabancı forumlarda çok topa tutuldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı