35-40 bin TL televizyon önerisi

donisavdijaj

Hectopat
Selam dostlar. Yeni taşınacağım eve güncel ve iyi bir televizyon almak istiyorum. Çok bir bilgim yok ama sanırım LG ve Samsung bu konuda iyi. QLED ve OLED'lere biraz baktım. 55 ya da 65 inç kararını da veremedim. Elde çok bir veri yok anlayacağınız :) 35-40 bandında alabileceğim en iyi televizyon hangisidir? Sanırım bu fiyata iyi bir 65 alamam. Aralarında çok bir fark var mı? Malum yeni evlerin salonları ufak. Teşekkürler şimdiden.

Salon boyutu ile TV oranı tam bir fakir yalanı. Film, dizi seven adam büyük alır.

LG C3 serisi OLEDlerini tavsiye ederim. Fiyatı ne oldu pek fikrim yok.

OLED alacaksanız 65" zor ama başka panel türlerinde 65" bulabilirsiniz o fiyata. Siz kararlaştırın hangisini istediğinizi ve ona göre sorun.
Veya televizyona olacak tahmini uzaklığınızı falan yazın.

OLED alacaksanız 65" zor ama başka panel türlerinde 65" bulabilirsiniz o fiyata. Siz kararlaştırın hangisini istediğinizi ve ona göre sorun.
Veya televizyona olacak tahmini uzaklığınızı falan yazın.
Aslında boyuttan çok görüntü kalitesi önemli. Gece karanlıkta izlerken rahatsız edici detaylar olmaması vs. Oled için riskler de okudum kafa karıştırdı doğrusu. Oled dışında yine verim alabileceğim paneller hangileri? Qled iyi mi?

Aslında boyuttan çok görüntü kalitesi önemli. Gece karanlıkta izlerken rahatsız edici detaylar olmaması vs. OLED için riskler de okudum kafa karıştırdı doğrusu. OLED dışında yine verim alabileceğim paneller hangileri? QLED iyi mi?

QLED en dandiği, bildiğiniz LED. Mini LED bakabilirsiniz. OLED yanması artık tarih oldu, çok şansız olmanız lazım.

Kalite diyorsanız OLED zorlayın.

Yani. Genel kaliteli görüntü konusunda da gece kaliteli görüntü konusunda da OLED daha iyi. Ve diğer arkadaşın da dediği gibi OLED ve AMOLED yanığı gibi seyler artık tarih oldu. Isı ve ısının dağılımını kontrol etme konusunda ürünler çok gelişti.
Şu an 8 Gen 1 içeren telefonlarda bile bu yaşanmadıysa(özellikle de ısıtması pek iyi olmayan S22) neredeyse hiç yaşanmaz gibi bir şey. Baya şanssız olmak lazım artık herhangi bir OLED/AMOLED ekran yanığı yaşamak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı