35 bin TL hazır sistem önerisi

killing_joke

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
30-35 bin TL bütçem var hazır bir kasa almak istiyorum, diğer malzemelerim mevcut(klavye, mouse, monitör) sadece kasa önerisi bekliyorum.
RX 6900XT ekran kartlı bir sistem almak istiyordum, çok övüyorlar diye ancak hazır sistem satan sitelerde 6900XT'li bir sistem bulamadım, sizin önerilerinize bekliyorum. Bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanacağım başka bir amacım yok.

1000TL daha koyun bunu alın hocam.

1000TL daha koyun bunu alın hocam.
Pardom hocam stoklar tükenmiş görmedim

2 bin TL daha fazla çıkarsanız bu alınır. Tek tavsiyem eğer çıkabiliyorsanız 900 TL daha verip Gamepower 80+ bronz olan kasayı almanızdır.

Son düzenleme:
Hocam sizce şu nasıl?
VOK-HIGHPOWER/AMD Ryzen 5 5600/MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X OC 12GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Aklımda RX6900XT ekran kartlı bir sistem almak vardı ancak stoklarda bu ekran kartının bulunduğu bir kasa yok. Youtube da izlediğim testlerde bu fiyat bandındaki kartlar arasında en iyi performansı bu kart veriyordu. Sizce Ekran kartı hariç bir kasa alıp ekstradan RX6900XT kart almak mantıklı mı?
Mesela şunu buldum.
Yada direkt RTX4070Tİ ekran kartlı sistemi mi alayım?

Hocam sizce şu nasıl?
VOK-HIGHPOWER/AMD Ryzen 5 5600/MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X OC 12GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Aklımda RX 6900 XT ekran kartlı bir sistem almak vardı ancak stoklarda bu ekran kartının bulunduğu bir kasa yok. YouTube'da izlediğim testlerde bu fiyat bandındaki kartlar arasında en iyi performansı bu kart veriyordu. Sizce Ekran kartı hariç bir kasa alıp ekstradan RX 6900 XT kart almak mantıklı mı?
Mesela şunu buldum.
Ya da direkt RTX4070 Ti ekran kartlı sistemi mi alayım?

Hocam 4070 Ti sistemi almanız en mantıklısı ama şunu söylemem gerek R5 5600 o ekran kartına darboğaz yapacaktır 1080p için bu hikayeli oyunlarda sorun olmaz onları rahatça 2K oynarsınız ama espor oyunlarında sıkıntı olabilir. O yüzden sistemi aldıktan bir süre sonra tavsiyem en azından 7500f işlemci ile beraber am5 platforma geçmenizdir.

Hocam sizce şu nasıl?
Aklımda RX 6900 XT ekran kartlı bir sistem almak vardı ancak stoklarda bu ekran kartının bulunduğu bir kasa yok. YouTube'da izlediğim testlerde bu fiyat bandındaki kartlar arasında en iyi performansı bu kart veriyordu. Sizce ekran kartı hariç bir kasa alıp ekstradan RX 6900 XT kart almak mantıklı mı?
Mesela şunu buldum.
Ya da direkt RTX4070 Ti ekran kartlı sistemi mi alayım?

Ti icin AM4, DDR4 degmez. Eski nesil Radeon'a da gerej yok. Attigimi al gec.

Ti icin AM4, DDR4 degmez. Eski nesil Radeon'a da gerej yok. Attigimi al gec.
Galiba attığınızı alacağım ancak bu işlerde pek bilgim yok 4070ti ve 4070 arasında Youtube da izlediğim videolarda FPS olarak baya fark oluyor bu farka değmez mi? aralarında da fiyat olarak uçurum yok aklımda hiçbir soru işareti kalmasın diye sormak istedim. Ayrıca sizin attığınız sistemde biraz daha para artırıp şu parçayı da ekle veya modelini yükselt daha iyi olur dediğiniz bir parça var mı? İlginiz için çok teşekkür ederim bu arada.

@408157 Hocam attığınız Modartx2 kasayı almayı düşünüyorum ssd'yi 1TB yaptım ekstradan 1-2 bin daha yukarı çıkabilirim şunu değiştir dediğiniz bir parça var mı? Kasayı değiştirip sıvı soğutma eklemek mantıklı mı?

Son düzenleme:
Galiba attığınızı alacağım ancak bu işlerde pek bilgim yok 4070 Ti ve 4070 arasında YouTube'da izlediğim videolarda FPS olarak bayağı fark oluyor bu farka değmez mi? Aralarında da fiyat olarak uçurum yok aklımda hiçbir soru işareti kalmasın diye sormak istedim. Ayrıca sizin attığınız sistemde biraz daha para artırıp şu parçayı da ekle veya modelini yükselt daha iyi olur dediğiniz bir parça var mı? İlginiz için çok teşekkür ederim bu arada.

@408157 hocam attığınız modartx2 kasayı almayı düşünüyorum SSD'yi 1TB yaptım ekstradan 1-2 bin daha yukarı çıkabilirim şunu değiştir dediğiniz bir parça var mı? Kasayı değiştirip sıvı soğutma eklemek mantıklı mı?

Kasa kalsin ama MSI PSU, MSI kasa ama daha dusuk RAM.

224 XTS alabilirsiniz.

Kasa kalsin ama MSI PSU, MSI kasa ama daha dusuk RAM.

224 XTS alabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.
Son olarak hangisini tercih etmek benim için en mantıklısı? Ram'in fazla olması mı yoksa kasa ve psunun daha kaliteli olması mı daha avantajlı? diğer malzemeler aynı sanırım.

Çok teşekkür ederim.
Son olarak hangisini tercih etmek benim için en mantıklısı? RAM'in fazla olması mı yoksa kasa ve PSU'nun daha kaliteli olması mı daha avantajlı? Diğer malzemeler aynı sanırım.

Bence Vento'daki FSP Hyper PSU'dan daha iyidir MSI PSU. Kasa olarak da ikisi de iyi. MSI SSD ise dusuk geldi ama MSI iste...

RAM'e deger mi, bilemem. Ama 16 GB RAM yeterlidir. Ama ilerisi icin yetmeme ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı