35 bin TL RTX 4070 hazır sistem önerisi

egecan155

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde 35k civarlarında bütçe var 4070'li sistem almak istiyorum fakat aklımda sorular var. Düşündüğüm sistemler bu ikisi:

Aklımda takılan sorular ise şunlar:

1-Ryzen 5 7500F mi tercih etmeliyim yoksa i5-13400F mi eğer Ryzen'i tercih edersem kule tipi soğutucuyu hemen almam lazım mı?

2-Galax ekran kartı konusunda şüphedeyim ASUS ile aralarında 5K fark çok da az değil.

3-Monitörüm 1080p 165Hz şu an hemen satıp 2K monitör alamam darboğaz çok sıkıntı olur mu?

4-Biraz beklemeli miyim daha F/P ürünler gelir mi?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Galax ekran kartı iyidir, sorun çıkarmaz, 5K daha koyup ASUS almaya gerek yok.
  • Kendi fikrimce ekonomi belli ve bekledikçe daha beter hâle geliyor, almak mantıklı.
  • Darbogaza net bir şey diyemem açıkçası.
  • İşlemci olarak, ben sadece oyun oynuyorum diyorsan AMD'yi al, ama yayın yapıyorum, video renderliyorum, 3D işlerle uğraşıyorum, hem de oyun oynamak istiyorum diyorsan Intel. Soğutucu olarak kule tipi alman da fayda var, ısınıyor diye biliyorum stok soğutucu ile.

Oyun performansı olarak 7500F daha iyi. 13400F render performansi olarak önde.
Galax sağlam markadır güvenenebilirsin yani. Markalar arası FPS oynamaz cok, fark sogutmadir Galax ında bu konuda eksiği yok.
Darbogazda olmaz 1080P kullanabilirsin.

Ayrıca bı hava soğutucu alsan iyi olur. Kişi geçirene kadar idare edermi muamma o işlemci.

Oyun performansı olarak 7500F daha iyi. 13400F render performansi olarak önde.
Galax sağlam markadır güvenenebilirsin yani. Markalar arası FPS oynamaz cok, fark sogutmadir Galax ında bu konuda eksiği yok.
Darbogazda olmaz 1080P kullanabilirsin.

Ayrıca bı hava soğutucu alsan iyi olur. Kişi geçirene kadar idare edermi muamma o işlemci.
Ryzen 7500f'e kule tipi soğutucu önerebilir misiniz peki

Geri
Yukarı