35 Mbps internet 15 Mbps altına düştü

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
35 Mbps internetim var. Son 2 saattir 15 Mbps'yi görmedi. Her cihazı kontrol ettim indirme falan var mı diye, yoktu. Modemi kapatıp açtım, sorun düzeldi. Bu durum canımı sıktı. Bu olağan bir şey mi? Sürekli olabilecek bir şey mi? Bu gibi durumlarda modemi mi resetleyeceğim sürekli?

Son bir kaç haftadır oyunlarda çok lag yiyorum hizmetleri aradım bizden kaynaklı değil dediler. Modeme reset atıyorum durmadan 8mbps en son 6.7 alıyorum yarım saat sonra bi bakıyorum 2 lerde geziyor. Bi sıkıntı var da bizden kaynaklı değil bence.

35 Mbps internetim var. Son 2 saattir 15 Mbps'yi görmedi. Her cihazı kontrol ettim indirme falan var mı diye, yoktu. Modemi kapatıp açtım, sorun düzeldi. Bu durum canımı sıktı. Bu olağan bir şey mi? Sürekli olabilecek bir şey mi? Bu gibi durumlarda modemi mi resetleyeceğim sürekli?
Pazar günü hem de akşam vakti malum herkes internete yükleniyordur mahallenizdeki. Normal bir durumdur. Yarın sabah gibi bakın olur. Olmaz ise çalışma filan vardır. 2-3 gün bekleyin düzelmezse teknik destek çağırın.

Hocam modemi resetlemek bazen düzeltiyor fakat bu durum hep devam ederse müşteri hizmetleri ile konuşmanızda fayda var.
Ne yazık ki başlarından savmaktan fazlasını yapmayacaklar. Altyapı yetersizliği yaşanıyor. Pazar günleri tüm gün, hafta içi akşam saatlerinde yoğunluk sebebiyle internetlerde aşırı bir yavaşlama yaşanıyor. Altyapı güçlendirmesi yapılması gerekiyor ancak TT ve diğer ISS firmalarını biliyoruz :)
Benim 70 Mbps internetim 8-15 Mbps arasını görüyor pazar günleri. Tamamen rezillik ve kabul edilemez bir durum olsa da çözümü yok.

Geri
Yukarı