35 Mbps internet hızı 24 Mbps'e düştü

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Yıllardır Türk Telekom VDSL kullanıyorum ve oldukça memnundum fakat 1 hafta önce zaman zaman kopmalar yaşandı. Ve bu sorun 1-2 gün sürdü. Daha sonra internet hızım 24Mbps'e düştü. Çağrı merkezi ile görüştüm ekip yolladılar. Gelen ekip hat değerlerini kontrol etti ve sorunun modemden olabileceğini belirtti. Ben de başka bir modem ile denedim internet hızını ama hız aynıydı. Prizden modeme gelen hat kablosunu da değiştirdim ama çözüm olmadı.

Sanıyorum ki bu Türk Telekom kaynaklı bir durum. Bu sorunu yaşayan veya çözüme ulaşan var mı?

mmm.png

Son düzenleme:
Yıllardır Türk Telekom VDSL kullanıyorum ve oldukça memnundum fakat 1 hafta önce zaman zaman kopmalar yaşandı. Ve bu sorun 1-2 gün sürdü. Daha sonra internet hızım 24Mbps'e düştü. Çağrı merkezi ile görüştüm ekip yolladılar. Gelen ekip hat değerlerini kontrol etti ve sorunun modemden olabileceğini belirtti. Ben de başka bir modem ile denedim internet hızını ama hız aynıydı. Prizden modeme gelen hat kablosunu da değiştirdim ama çözüm olmadı.

Sanıyorum ki bu Türk Telekom kaynaklı bir durum. Bu sorunu yaşayan veya çözüme ulaşan var mı?

Muhtemelen SNR margin değerlerinizde bir düşüş yaşanmış ve Türk Telekom ekibi de olaya hızlı ve etkili bir müdahele için hızınızı düşürmüş. Sorun modemden değil kablolardandır kabloları yenilemelerini veya kontrol etmelerini talep edin.

Hattı direkt santralden düşürmüşler. SNR ve zayıflamalarda sorun yok. Rahat 35 alırsınız. 9970 o kadar da kötü bir modem değil aslında. DSL yönetimi konusunda.

Benzer olayı yaşadım. Türk Telekom sıkıntı olmadığını, modemden kaynaklı olduğunu söyleyip modem firmasını aramamı istedi. Türk Telekom'u geri arayıp modem firması kendinlerinden yana bir problem olmadığını sorunun sizde olduğunu söylediler dedim. Yani blöf attım. Tekrar arıza kaydı alındı ertesi gün hız limiti güncellendi diye mesaj geldi ve düzeltildi.

Modem arayüzüne girip gelen internet hız bağlantının fotoğrafını atar mısın? Orada hız limitleri kaç baksana.
Eklediğim resimde görünüyor olması lazım.
Kopmanın hızdan olduğunu idda edip hızını düşürmüşler. Nerede yaşıyorsan git santrale hızımı geri yükseltin de yükseltirler.
Santral derken TurkTelekom merkezini mi kastediyorsun?
Hattı direkt santralden düşürmüşler. SNR ve zayıflamalarda sorun yok. Rahat 35 alırsınız. 9970 o kadar da kötü bir modem değil aslında. DSL yönetimi konusunda.
Evet zaten yıllardır 35Mbps alıyorum sorunsuz şekilde ama 1 haftadır 24'e sabitlendi. Kime nasıl ulaşacağım? Çağrı merkezinin bir faydası yok.

Arkadaşın SNR değeri düşmüş, sürekli kopmalar yaşamış, Türk Telekom'a bildirmiş ve müdahele olarak SNR seviyesini yükseltmek için hızı düşürmüşler?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı