Turkcell Superonline 24 Mbps internet hızı 5 Mbps'e düştü

Afeka

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam uzun süredir konu açmıyordum. İnternetim hakkında problemler yaşıyorum Turkcell Superonline müşterisiyim. Hızım 24Mbps - 5 upload hızlarında gidiyordu. 2 hafta öncesinde modem bir kullanıcı hatası yüzünden kırıldı ve modem değişimi yaşandı. Modem değişiminden sonra 1-2 gün boyunca internet hızım gene aynı sularda gidiyordu. Neden olduğunu anlamadığım bir şekilde birden internetim 5Mbps - 0.11Upload'lara kadar düştü. Birkaç kez müşteri hizmetlerini aradım. İşte internet ışığım yanıyor mu, DSL ışığı yanıyor mu falan diye sordular. Gidip geldi o ışıklar ama gene sorun düzelmedi. Modemin kendi reset tuşundan da resetledim ama çare olmadı. Son çare olarak buraya başvurmaya karar verdim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• unknown_2023.03.19-12.37.png
    unknown_2023.03.19-12.37.png
    47 KB · Görüntüleme: 67
Evet doğru yeri atmışsınız öncelikle, hattınızdaki mevcut hız download 7.31 Mbps, upload 0.25 Mbps. Hattınızdan alabileceğiniz maksimum indirme hızı ise 9.17 Mbps download, 0.29 Mbps upload olarak gözüküyor. SNR değerleriniz ise sınırda, hat kopması vs. de yaşamanız çok olası. Müşteri hizmetleriyle görüşüp adresinize teknik ekip isteyin. Hattınızda yüksek ihtimalle fiziksel bir sorun var ve hat değerleriniz çok kötü.

Evet doğru yeri atmışsınız öncelikle, hattınızdaki mevcut hız download 7.31 Mbps, upload 0.25 Mbps. Hattınızdan alabileceğiniz maksimum indirme hızı ise 9.17 Mbps download, 0.29 Mbps upload olarak gözüküyor. SNR değerleriniz ise sınırda, hat kopması vs. de yaşamanız çok olası. Müşteri hizmetleriyle görüşüp adresinize teknik ekip isteyin. Hattınızda yüksek ihtimalle fiziksel bir sorun var ve hat değerleriniz çok kötü.
Tamamdır teşekkürler arayıcam şimdi.

2 sene önce biz de yaşamıştık 35mbps birden 10mbps'ye düşmüştü. Aradığımızda acemi bir çalışanın kısıtladığını söyleyip düzelttiler.

Bence eğer bir kısıtlama olsaydı SNR değeri yüksek olurdu. Çünkü hızı yükseltirseniz SNR düşer, hızı bilerek düşürürseniz de SNR yükselir. Arkadaşın hem hızı, hem SNR değeri düşük.

Bence eğer bir kısıtlama olsaydı SNR değeri yüksek olurdu. Çünkü hızı yükseltirseniz SNR düşer, hızı bilerek düşürürseniz de SNR yükselir. Arkadaşın hem hızı, hem SNR değeri düşük.
Selam tekrardan cevap yazıyorum az önce müşteri temsilcisini aradım ve bir çalışan modem yazılım güncellemesi yaptı. Şuan Upload iyi durumda ama download hala aynı acaba neden?

Geri
Yukarı