35 Mbps Paket 25 Mbps Bağlantı Hızı Sorunu

Naughty Kid

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün Türk Telekom'u arayıp ev internetimi değiştirdim. Eskisi 25 Mbps 75 GB, şimdi 35 Mbps 100 GB. Eskiden 22 Mbps ulaşıyordu testlerde, şu anda 25 geliyor aldığım paket 35 olmasına rağmen. Diyeceksiniz ki oturduğum yerde alt yapı yoktur, Türk Telekom Roket diye bir şey var. 1 günlük bedava 100 Mbps sınırsız internet. Her ay bir kere deniyorum onu, o zaman 60 Mbps gördüğüm oluyor. Şu an parasıyla 30 göremiyorum. Sizce problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetlerini arayın, sunuculardaki yoğunluğu azaltmak için sağdan soldan hız kırptıkları olabiliyor. Hızımı artırın, olması gereken hızı alamıyorum deyin. Arıza kaydı falan oluşturulmasına gerek olduğunu sanmıyorum.

Dostum Türk Telekom Roket'in işleyişi şöyle sanırsam; bu uygulama bütün engelleri yok sayıp SNR Margin, hat zayıflaması, Fast Path Interleaved gibi modları yok sayıp, direk maksimum alabileceğin hızı vermeye çalışıyor. Farkedersen eğer pingin yüksekse, roket kullanırken pinginde gözle görülür bir düşüş olur. Bunun sebebi ise bütün engelleri yok sayıp sana bu kadar hız verdiği için. Ama şöyle bir şey var, sen bunu 1-2 gün kullanırsın, ondan sonra internetin gider. Bir daha gelmez hızını düşürmediğin sürece. Yani adamların bir suçu yok, seni 35'e çekerler ama interneti aldığın kutu veya saha dolabı seni tekrar o hıza düşürebilir. Bunun için de mühendisle falan görüşmen lazım Türk Telekom'dan.

Dostum Türk Telekom Roket'in işleyişi şöyle sanırsam; bu uygulama bütün engelleri yok sayıp SNR Margin, hat zayıflaması, Fast Path Interleaved gibi modları yok sayıp, direk maksimum alabileceğin hızı vermeye çalışıyor. Farkedersen eğer pingin yüksekse, roket kullanırken pinginde gözle görülür bir düşüş olur. Bunun sebebi ise bütün engelleri yok sayıp sana bu kadar hız verdiği için. Ama şöyle bir şey var, sen bunu 1-2 gün kullanırsın, ondan sonra internetin gider. Bir daha gelmez hızını düşürmediğin sürece. Yani adamların bir suçu yok, seni 35'e çekerler ama interneti aldığın kutu veya saha dolabı seni tekrar o hıza düşürebilir. Bunun için de mühendisle falan görüşmen lazım Türk Telekom'dan.
Türk Telekom'u aradım, bir bayan kullandığım bilgisayara DNS girmemi söyledi ve girdikten sonra test yaptığımda 33 Mbps gördüm, doğal hızıma ulaştım. :D Ama 35-40 Mbps can sıkıyor. Avrupa'da, Amerika'da görüyoruz gigabit internetleri, rezillik resmen. Teşekkür ederim yine de bilgilendirdiğin için. :)

Ben de aynı paketi kullanıyordum ve aynı pakete geçmiştim. :D Yalnız pratikte indirme hızında bir değişme olmamıştı, ben de altyapıdandır deyip umursamamıştım. :D DNS'yi yazabilir misiniz? Bu arada indirme hızında en yüksek kaçı gördünüz? Ben 25'lik paketi kullanırken de 4 Mbps görmüştüm, yine 4 Mbps görüyorum.

Ben de aynı paketi kullanıyordum ve aynı pakete geçmiştim. :D Yalnız pratikte indirme hızında bir değişme olmamıştı, ben de altyapıdandır deyip umursamamıştım. :D DNS'yi yazabilir misiniz? Bu arada indirme hızında en yüksek kaçı gördünüz? Ben 25'lik paketi kullanırken de 4 Mbps görmüştüm, yine 4 Mbps görüyorum.
Birinci DNS kısmına 195.175.39.39 ikinci kısma 195.175.39.40 girerseniz hız yükselecektir. Eskiden saniyede 4 mega-bayt civarı indiriyordu şuan da 6 gibi indiriyor diyebilirim. 25 ile 35 arasında cidden devasa bir fark var :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı