100 Mbps paket 25 Mbps hız veriyor

bifteq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Modemin hemen yanından telefondan Speedtest'te yaklaşık 65-66 veriyor odamda güçlendirici kullanıyorum güçlendiricinin 300 Mbps'ye kadar desteği var fakat odamda 25-26 civarı anca veriyor önceki paketim 24 Mbps idi 22 falan görüyordum Mbps yükselttim durum bu çözümü nedir acaba?

Eğer internete bağlanmak için 2.4 GHz adaptör kullanıyorsanız muhtemelen adaptör yüzündendir. Adaptörün 5 GHz destekleyip desteklemediğini Aygıt Yöneticisi'nden öğrenebilirsiniz. Ayrıca modem e uzaksanız kablo ile bağlantı olmadan adaptör 5 GHz olsa bile 100 Mbps'yi göremezsiniz.

Eğer internete bağlanmak için 2.4 GHz adaptör kullanıyorsanız muhtemelen adaptör yüzündendir. Adaptörün 5 GHz destekleyip desteklemediğini Aygıt Yöneticisi'nden öğrenebilirsiniz.
Adaptör derken PC'ye takılan Wİ-Fİ Adaptörü dimi? O hangi sekmede gözükür yöneticide?

Adaptör derken PC'ye takılan Wi-Fi Adaptörü değil mi? O hangi sekmede gözükür yöneticide?

Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcıları sekmesini genişletip adaptörünü bul ve sağ tıkla arından özelliklere girip bant a tıkla karşına liste kutusu çıkacak. Liste kutusuna tıklayıp öğrenebilirsin 5 GHz desteğinin olup olmadığını.

Aygıt Yöneticisi'nden ağ bağdaştırıcıları sekmesini genişletip adaptörünü bul ve sağ tıkla arından özelliklere girip bant a tıkla karşına liste kutusu çıkacak. Liste kutusuna tıklayıp öğrenebilirsin 5 GHz desteğinin olup olmadığını.
1654012558965.png
Hocam özellikler bölümü bu şekilde gözüküyor bant sekmesini bulamadım ama?
Merhaba. Modemin hemen yanından telefondan Speedtest'te yaklaşık 65-66 veriyor odamda güçlendirici kullanıyorum güçlendiricinin 300 Mbps'ye kadar desteği var fakat odamda 25-26 civarı anca veriyor önceki paketim 24 Mbps idi 22 falan görüyordum Mbps yükselttim durum bu çözümü nedir acaba?
Şuanda odamda 4 mbps almaya başladım bir anda. Anlam veremiyorum sabahtan beri her testte değişiyor hız.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1405006Hocam özellikler bölümü bu şekilde gözüküyor bant sekmesini bulamadım ama?

ekran.png

Böyle bir ekran gelmesi lazım gelişmişe bastığınız da ( En başta gelişmiş yerine özellikler yazmışım ) gördüğünüz gibi liste de 2.4 GHz var ama 5 GHz yok çünkü adaptörüm 5 GHz desteklemiyor. Eğer siz de destekliyorsa bu liste de gözükecektir.
Şu anda odamda 4 Mbps almaya başladım bir anda. Anlam veremiyorum sabahtan beri her testte değişiyor hız.

Modemin uzağındaysanız zaten 5 GHz olsa bile 100 Mbps alamazsınız. Ancak 4 cidden çok düşük olmuş.

Geri
Yukarı