350-400TL 600W Sessiz PSU Tavsiyesi

grgrrrrrr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sessiz bir PSU arıyorum. Yeni topladığım sistemden rahatsız edici bir ses çıkıyordu ve bunun stok işlemci soğutucusundan geldiğini düşünerek gidip yeni bir CPU soğutucu aldım, ki sonradan fark ettim ses ondan da kaynaklı değilmiş. Ses güç kaynağımdan çıkıyor, özellikle yük altındayken aşırı rahatsız edici bir sesi var. Kullandığım PSU Xigmatek X-Calibre 600W 80+. Ryzen 5 2600 ve RX 570 Armor 8G için 600W kaliteli, sessiz ve mümkünse ketçap, hardal kablo bulundurmayan bir PSU önerebilir misiniz? Maks 350-400 TL ayırabilirim.

Aynı PSU nun 650W olan modeli var. Yük altında veya yüksüz cızırtı sesi alıyorum. Fan sesi olduğuna emin misin? Tabi dediğim bu sesi kasa fanlarının RPM ini düşürünce duyabiliyorum ancak.

Aynı PSU nun 650W olan modeli var. Yük altında veya yüksüz cızırtı sesi alıyorum. Fan sesi olduğuna emin misin? Tabi dediğim bu sesi kasa fanlarının RPM ini düşürünce duyabiliyorum ancak.
Bende herhangi bir cızırtı sesi falan yok fakat yük altına girince çok yüksek bir şekilde fan sesi geliyor. Az önce bir tozunu temizleyeyim dedim, çok toz yoktu fakat çok bir şey de değişmedi. Eğer sessiz ve perfomanslı çalışan bir fan bulursam alıp değiştireceğim, bulamazsam direk PSU yu değiştiricem. Bilmiyorum belki bu olay daha önce masaüstü bilgisayar kullanmadığım içindir belki ama rahatsız edici bir sesi var gerçekten.

Peki fan değişimi için önerebileceğiniz bir fan var mı? İsraf konusunda haklısınız, bir şekilde internetten bir video izleyip kendim değiştirebilirim.
CFM değeri yüksek olan, fan boyutunuza uygun bir kaliteli fan öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı