350 TL Anakart ve işlemci önerisi

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba. Evde dolapları karıştırken 500W 80+ white PSU, WD 320GB HDD, iki ısı borulu 90MM kule fan ve 8 GB DDR3 RAM buldum. Ayrıca sistemde kullanabileceğim Aerocool cylon mini RGB kasa ve şu anda sistemimde kullanmakta olduğum ASUS Expedition RX570 4 GB ekran kartım var. Bu parçalarla kullanmak için 350TL'ye kadar anakart+işlemci arıyorum. Sizce FX6300 mı yoksa X3440 mı daha iyi olur, kararsız kaldım. İyi günler dilerim.

X3440, O.C ile daha güçlü oluyor, FX serisi sizi üzecektir. Ne güzel hava soğutmanızda varken X3440 alıp O.C yapın ancak biraz bütçenizi arttırıp, daha kaliteli parçalar kullanılmış ve O.C olarak daha başarılı olan anakart alınız. Anakartınız, O.C yatkın değilse istediğiniz O.C olmayacaktır. FX 6300 tek çekirdek perfomansı olarak sizi çok fena yarı yolda bırakır.

X3440, O.C ile daha güçlü oluyor, FX serisi sizi üzecektir. Ne güzel hava soğutmanızda varken X3440 alıp O.C yapın ancak biraz bütçenizi arttırıp, daha kaliteli parçalar kullanılmış ve O.C olarak daha başarılı olan anakart alınız. Anakartınız, O.C yatkın değilse istediğiniz O.C olmayacaktır. FX 6300 tek çekirdek perfomansı olarak sizi çok fena yarı yolda bırakır.
O zaman X3440'da karar kıldım. Gigabyte H55 ya da Asus P55 seçeceğim anakart olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı