350 TL İşlemci Önerisi

Dniprosk

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
Uzman çavuş
Kendime kasa toplamıştım ancak sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Söylenen her çözümü denedim ama sorun devam ediyor. Ekran kartım Nvidia işlemcim ise AMD. Ekran kartına daha uyumlu bir işlemci alırsam sorun çözülür belki diye düşünerek işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçeme göre önerileriniz nelerdir ?

Sistem özelliklerim ;
  • İşlemci : AMD FX 6300 Black Edition (Değişecek)
  • Ekran kartı : Asus GTX 660 directCU ıı 2 GB 192bit
  • RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 2133 MHz CL9 DDR3
  • Anakart : Asus M5A97 R2.0 970
  • SSD : Samsung Evo 750 120 GB
  • HDD : Seagate 1 TB 7200 RPM 3.5
  • Kasa : Dark Scorpion ATX.

Ya da işlemciyi elimde tutup ekran kartını mı değiştirsem ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum burada ki konun da göreve gideceğini belirtmişsin en son. Şuan geldin herhalde :) Acaba arkadaşın yazdıklarını denedikten sonra da sorun çözülmedi mi ?
Yarın akşam döneceğim inşallah. Ev arkadasım söylenen işlemleri yapmış ancak sorun hala devam ediyormuş. O yüzden bu yola başvurdum en son..

Anlıyorum. Bence "sorun şurada" demeden parça değişikliğine gitmemen lazım. Neticede işlemciyi ya da ekran kartını değiştirdikten sonra da devam edebilir. Başka bir parçadan kaynaklı ya da yazılım kaynaklı ise boşuna masraf yapmış ve çözüm bulamamış olacaksın.

Anlıyorum. Bence "sorun şurada" demeden parça değişikliğine gitmemen lazım. Neticede işlemciyi ya da ekran kartını değiştirdikten sonra da devam edebilir. Başka bir parçadan kaynaklı ya da yazılım kaynaklı ise boşuna masraf yapmış ve çözüm bulamamış olacaksın.
Sen de haklısın hocam,yıldım gerçekten ne sorunmuş :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı