350 TL RAM vs. SSD

Oynadığın oyunların harcadığı RAM miktarı nedir? Eğer 8 GB ucu ucuna yetiyorsa farkı hissedersin. Yok 3-4 GB RAM kullanımı varsa devasa fark yaratmaz sana.
SSD ise bilgisayar açılımında, program oyun vs yüklenmesinde, başlatılmasında farkı bariz hissettirir.

Peki benim FPS droplarının sebebi nedir sence RAM mi SSD mi sorun çok fazla FPS ddrop yiyorum.

240 bana yeter zaten SSD'i ye yükleyeceğim 2 tane oyun var biri Valorant biride CS ama sadece merak etiğim şey şu RAM alsam eğer şu an bilgisayarımda ne değişecek daha rahat oyun oynayabilecek miyim?
RAM sadece dropları düzeltir ve Chrome'da vb. daha fazla sekme açabilirsin. Ancak SSD hem oyun açılış sürelerini yükleme ekranlarını bilgisayar açılış sürelerini düzeltir. Windows HDD'de yüklü olduğundan HDD yüzünden drop yeme ihtimalin var. Tavsiyem önce SSD al sonra RAM al veya RAM alıp Windows 8/8.1 kur. Windows 10 SSD'siz çekilmez.

RAM sadece dropları düzeltir ve Chrome'da vb. daha fazla sekme açabilirsin. Ancak SSD hem oyun açılış sürelerini yükleme ekranlarını bilgisayar açılış sürelerini düzeltir. Windows HDD'de yüklü olduğundan HDD yüzünden drop yeme ihtimalin var. Tavsiyem önce SSD al sonra RAM al veya RAM alıp Windows 8/8.1 kur. Windows 10 SSD'siz çekilmez.

Aga alacağım ikisini de Allah'ın izniye ama sadece şu anlık öncelik SSD mi RAM'i diye merak etim gene bir şey anlamadım bazıları RAM diyor bazıları SSD diyor herkes benim gibi kararsız :D

Aga alacağım ikisini de Allah'ın izniye ama sadece şu anlık öncelik SSD mi RAM'i diye merak etim gene bir şey anlamadım bazıları RAM diyor bazıları SSD diyor herkes benim gibi kararsız :D
SSD öneririm hocam. 8GB RAM hala idare edebiliyor günümüzde ama SSD'siz Win 10 edemiyor. İleride RAM alırsın ama şimdi SSD al. Bütçe yeterse 860 EVO al.

SSD öneririm hocam. 8 GB RAM hala idare edebiliyor günümüzde ama SSD'siz Win 10 edemiyor. İleride RAM alırsın ama şimdi SSD al. Bütçe yeterse 860 EVO al.

Kral çok teşekkür ederim yardımcı olduğun ve ilgilendiğin için hepinize SSD alacağım o zaman ben A400 şu anda 260 TL onu alayım ben o zaman.

PC yi fazla yormayan oyunlarda da drop yiyor musun? Eski oyunlarda mesela. Eğer öyleyse HDD yerine SSD al.

MSI Afterburner ile RAM kullanımını oyun içinde takip et ve drop yediğin anlarda RAM kullanımına bak.

Aynı şekilde HDD ne durumda dolu mu boş mu? Eski mi? Sesli mi çalışıyor. Sesli çalışanlar genelde ömrünün sonuna gelmiş demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı