350 TL SSD tavsiyesi

Bütçe
350
350TL sınırı için 240GB'a sıkışacağına 70TL daha çıkıp 420'ye SanDisk 480GB almanı öneririömür bakımından hangisi daha iyi olur ve SSD'yi aldıktan sonra mevcut hddimden sadece Windows'u nasıl SSD'ye atabilirim.

Hangisi daha uzun ömürlü olur ve SSD'yi aldıktan sonra mevcut hddimdeki Windows'u içindeki dosyaları silmeden nasıl atabilirim?

Hangisi daha uzun ömürlü olur ve SSD'yi aldıktan sonra mevcut hddimdeki Windows'u içindeki dosyaları silmeden nasıl atabilirim?

500'lük ürünler daha uzun ömürlü oluyor. Samsung'un 860 EVO (870 EVO'da da aynı) serisi için verdiği garanti ve ömrü:

1611567720502.png

Piyasadaki en sağlam SSD'ler Samsung'a ait. Boyutu fazla olsun diye daha az sağlam olan SSD markalarını tercih edip etmemek size kalmış.
Olay sadece boyut değil, SSD'de ne kadar az yer boş kaldıysa SSD'nin ömrü o kadar süratli tükenir. 350gb veri kullanarak 480'lik SSD'de 130 boş bırakmak SSD'nin ömrü için daha faydalı bir senaryodur ben bundan bahsetmiştim. 240 kullanılırsa sürekli limitlerine yakın dolulukta kullanılacak, bu da ömrünü daha hızlı tüketmesine yol açacak, kullanırken duyulan yetersizlikler de cabası.

Olay sadece boyut değil, SSD'de ne kadar az yer boş kaldıysa SSD'nin ömrü o kadar süratli tükenir. 350GB veri kullanarak 480'lik SSD'de 130 boş bırakmak SSD'nin ömrü için daha faydalı bir senaryordur ben bundan bahsetmiştim. 240 kullanılırsa sürekli limitlerine yakın dolulukta kullanılacak, bu da ömrünü daha hızlı tüketmesine yol açacak, kullanırken duyulan yetersizlikler de cabası.

Bence en iyisi bütçeyi zorlayarak 500GB Samsung almak :D

Piyasadaki en sağlam SSD'ler Samsung'a ait. Boyutu fazla olsun diye daha az sağlam olan SSD markalarını tercih edip etmemek size kalmış.
Sanki artık değişti

Yeni konular

Geri
Yukarı