350 Watt çıkış gücü olan UPS 650W PSU çalıştırır mı?

berkelmas

Hectopat
Merhaba soru başlıkta olduğu gibi, bende bir adet 350 Watt çıkış gücü olan UPS var bunu 650 Watt PSU destekli bir bilgisayarıma takıyorum önceden sorunsuz bir şekilde çalıştırıyordu elektrik gittiğinde birkaç dakika bile tutuyordu ki bu bana bilgisayarı kapatmak için yeterli bi süre veriyordu ama birkaç gündür UPS takılı iken ve elektrik varken UPS aniden elektrik gitmiş gibi ötmeye başlıyor ve hemen kapanıyor bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bir diğer sorum da yine 350 Watt çıkış gücüne sahip bir UPS alsam bu bilgisayarı ani elektrik gidip gelmesinden korur mu yani 650 Watt PSU'yu 350 Watt gücündeki bir UPS çalıştırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim PSU 650W olsa bile önemli olan sizin elektrik gittiğinde veya UPS'den elektrik çekerken harcadığınız enerji. Örneğin sistem 500W kullanır ağır yükte siz oyun oynarsınız 450W civarı kullanıyordur elektrik gittiğinde besleyemez gibi. Boşta kullanım 350W altı olduğu için besler fakat yük altında besleyeceğini sanmıyorum.

Hocam bendede 600 VA UPS var 350 Watt PSU ile kullanırken sorun yoktu şuan 500 Watt PSU ile UPS'den aşırı sesler gelmeye zorlanmaya başladı. Tabiki zamanla UPS ömrü azaldığını düşünüyorum eski çalıştığı gibi çalışmaya bilir.

sorun şöyleki elektrik gitmese bile bir süre sonra ups en elektrik gitmiş gibi ses geliyor sonra kendini kapatıyor dolayısı ile ona bağlı olan her şey de kapanıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı