3500-4000 TL Bisiklet Önerisi

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
İstanbul içi kullanacağım. Malum sahil şeridi dışında bisiklet yolu olmadığı için nereden yol bulursak oradan geçiyoruz o yüzden MTB şartlarından bir farkı kalmıyor. 27.5 inç jant kilitlenebilir maşalı Max 15 kg bir bisiklet arıyorum. Ulaşım amacıyla değil kardiyo ve gezme amacıyla kullanacağım için dayanıklılık ön planda değil. Kafamda carraro daytona 730 2020 model var ancak sizlere de sormak istedim. Yorumlarınınız için şimdiden teşekkürler.

İstanbul içi kullanacağım. Malum sahil şeridi dışında bisiklet yolu olmadığı için nereden yol bulursak oradan geçiyoruz o yüzden MTB şartlarından bir farkı kalmıyor. 27.5 inç jant kilitlenebilir maşalı Max 15 kg bir bisiklet arıyorum. Ulaşım amacıyla değil kardiyor ve gezme amacıyla kullanacağım için dayanıklılık ön planda değil. Kafamda carraro daytona 730 2020 model var ancak sizlere de sormak istedim. Yorumlarınınız için şimdiden teşekkürler.

Size tavsiyem koyacak bir yeriniz yoksa fazla iyi bir şey almayın binaya bağladığınızda ufak çocukların bisikletinizi kurcalaması %100 sinir hastası olmak garanti.

Ne kadar fazla vites o kadar iyi gibi gözükse de aslında öyle değil, hatta ne kadar az vites o kadar iyi. Çoğu üst seviye bisiklette artık 12 vites kullanılıyor ve sizin gösterdiğiniz 30 vites çok eskide kaldı. benim attığım 18 vitesli olanı veya biraz bütçe artırıp 12 vitesli bir şeyler almanızı öneririm.

Ne kadar fazla vites o kadar iyi gibi gözükse de aslında öyle değil, hatta ne kadar az vites o kadar iyi. Çoğu üst seviye bisiklette artık 12 vites kullanılıyor ve sizin gösterdiğiniz 30 vites çok eskide kaldı. benim attığım 18 vitesli olanı veya biraz bütçe artırıp 12 vitesli bir şeyler almanızı öneririm.
Neden daha az vites? Daha az dişli ve daha az olası sorun yüzünden mi?

Neden daha az vites? Daha az dişli ve daha az olası sorun yüzünden mi?
Ağırlık daha az, hem de ön tarafta bir tane dişli var. Ben 1x12 vites kullanıyorum ve hiçbir zaman yetmediği olmuyor. Yokuş çıkarken bile en düşük 3. viteste kullanıyorum onda bile tork'tan dolayı bisikletin önü kalkıyor gibi oluyor. Hızlı giderken de yetiyor. Daha az sorun çıkarması da cabası.

2. el düşünür müsünüz?
Düşünmüyorum.
Ağırlık daha az, hem de ön tarafta bir tane dişli var. Ben 1x12 vites kullanıyorum ve hiçbir zaman yetmediği olmuyor. Yokuş çıkarken bile en düşük 3. viteste kullanıyorum onda bile tork'tan dolayı bisikletin önü kalkıyor gibi oluyor. Hızlı giderken de yetiyor. Daha az sorun çıkarması da cabası.
Caddelerde 70 ile gittiğimde oluyor, toprak arazi de yüksek torkla 3 ile gittiğimde oluyor. En önemlisi istanbul'un değişken şartlarında beni bıktırmayacak bir vites önemli. Bu nedenle 30 vites daha iyi duruyor. Üstelik önerdiğiniz Altus Deore'nin 2 ayar altı diye biliyorum. Ekstra bilginiz varsa aydınlatın.

Düşünmüyorum.

Caddelerde 70 ile gittiğimde oluyor, toprak arazi de yüksek torkla 3 ile gittiğimde oluyor. En önemlisi istanbul'un değişken şartlarında beni bıktırmayacak bir vites önemli. Bu nedenle 30 vites daha iyi duruyor. Üstelik önerdiğiniz Altus Deore'nin 2 ayar altı diye biliyorum. Ekstra bilginiz varsa aydınlatın.
Önerdiğim Altus fakat sizinkinde 30 vites olan Deore var yani çok eski model. Artık yeni Deore'ler de 12 vites kullanıyor. Downhill sürücüleri de yokuş aşağı 100 ile gidiyor ve gerektiğinde çok dik yerlere çıkıyorlar ama 12 vites kullanıyorlar. Ne kadar düşük vites o kadar iyi. Dediklerim yetmediyse internetten kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz, mümkünse İngilizce araştırın.

Geri
Yukarı