3500-4500 Dizüstü bilgisayar Önerisi

berdan1269

Centipat
Merhaba arkadaslar bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf okuyan biriyim. Elimde 4 yıl öncenin bir laptopu var ve artık çok rahat bir şekilde gündelik işlerimi yapamaz oldum bu yüzden 3500 4500 arası laptop almaya karar verdim.

Alacağım laptoptan beklentilerim gündelik işlerimde, ödev yaparken bir yandan 3 farklı tarayıcının acık olup rahat bir şekilde devam edebilmek, projelerimde sıkıntısız araştırma yapıp projeleri yapabilmek, ara sıra CS:GO, GTA 5, PUBG gibi oyunlarda zaman geçirebilmek ve Unity 3D gibi platformlarda oyun geliştirebilmek gibi beklentilerim var. Ayrıca 1. sınıf olduğum için şu an kullandığımız Netbeans gibi kod arayüz programlarında pek sıkıntı çekmiyorum. Performans açısından fakat ilerde daha farklı programlarla çalışacağımızı da biliyorum. Onun ötesinde kendimi geliştirme aşamasında karşıma bilgisayar kısmında problem çıksın istemiyorum. Şu an kullandıgım bilgisayarda Unity 3D üzerinden oyun geliştirmeye çalışırken sistemim yetersiz kaldığı için ilerleyeme kaydedemedim. Bu yüzden benim düşüncem alacağım bilgisayarın ekran kartınında en azından bu söylediğim işlere karşılık vermesi gerekiyor.

Şu an kullandığım sistem:
-4 GB DDR3 RAM.
-Intel Celeron 1000M 1.8 GHz 2 çekirdek işlemci.
-Intel HD graphic family ekran kartı.

Araştırmalar sonunda almak istediğim sistem:
-8 GB DDR4 RAM.
-AMD Ryzen 5 3500U işlemci.
-AMD Radeon 540X ekran kartı.
-512 GB SSD.
Baktıgım laptop Acer markasının Aspire serisinden bir laptop. Sizce yukarıda bahsettiğim işlerde beni 3 4 sene idare edebilir mi? Veya 3500 4500 bandında bana önerebilceğiniz bu laptoptan daha iyi gördüğünüz laptop var mı? Bu markanın bu modelinin kronik sıkıntısı var mı? (Fazla ısınma vs gibi ) cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Ekran kartı olarak CS:GO ile GTA V orta -düşük ayarlarda seni üzmez diye düşünüyorum ama PUBG işine girme anca PUBG Lite atarsın o kart ile. 8 GB RAM çok yeterli değil ama DDR4 olması iyi acaba kaç Hertz hızları? İşlemci olarak giriş- orta segment arası denilebilir. Bu benim düşüncem tabii. Unity 3D için minumum gereksinimlere baktın mı?

Dostum unity 3d için sıkıntı çıkartmaz büyük ihtimal fakat benim bilmediğim programlarla ilerde işler yapmak zorunda kalabilirim . Yorumun için teşekkürler.

Dostum Unity 3D için sıkıntı çıkartmaz büyük ihtimal fakat benim bilmediğim programlarla ilerde işler yapmak zorunda kalabilirim. Yorumun için teşekkürler.

Bende baktım şu an. Evet yetiyor hayli hayli. Tabii bana kalsa hocam ağır işler yapcak bir laptop değil bu yakın özellikleri olan bir dizüstüm var anca oyun oynuyorum orta düşük ayarla da.

Bende baktım şu an. Evet yetiyor hayli hayli. Tabii bana kalsa hocam ağır işler yapcak bir laptop değil bu yakın özellikleri olan bir dizüstüm var anca oyun oynuyorum orta düşük ayarla da.
Gta 5 gibi ortalama bir oyunu oynatıyorsa veya internetten gördüğüm videolara göre witcher 3 de orta düşük ayarlarda 30 -40 fps arası alıyorsa ne gibi ağır işlerde sıkıntı çektirir ki acaba ?

GTA 5 gibi ortalama bir oyunu oynatıyorsa veya internetten gördüğüm videolara göre Witcher 3'de orta düşük ayarlarda 30 -40 FPS arası alıyorsa ne gibi ağır işlerde sıkıntı çektirir ki acaba?

1.-GTA V oynatır hocam ama kaç FPS alırsın drop olur mu? Wither 3'de orta ayarda40 FPS alan adam acaba hangi işlmeciyi kullanıyor kesin sizde daha iyi bir işlemcidir o. 3- mesela edit programları Vegas Pro- Adobe'nin shoplama programları vs.

1.-GTA V oynatır hocam ama kaç FPS alırsın drop olur mu? Wither 3'de orta ayarda40 FPS alan adam acaba hangi işlmeciyi kullanıyor kesin sizde daha iyi bir işlemcidir o. 3- mesela edit programları Vegas Pro- Adobe'nin shoplama programları vs.
Yok izlediğim videolarda aynı işlemci aynı bilgisayar kullanılıyordu ve dediğiniz gibi drop meseleleri veya fazla ısınma gibi sorunları var mı acaba aslında bende onu merak ettiğim için yazıyorum :)

Yok izlediğim videolarda aynı işlemci aynı bilgisayar kullanılıyordu ve dediğiniz gibi drop meseleleri veya fazla ısınma gibi sorunları var mı acaba aslında bende onu merak ettiğim için yazıyorum :)

Hocam valla ısınma sorunu ile oyuna drop girmesi zaten paralel işler. Isınma sorunun olur mu? Anlamak zor fanın boyutu, konunmu, dönüş hızı. işlemci ve ekran kartının performansı önemli, kasanın metal ya da plastik olmasıda bir başka eşdeğer en iyisi ben burada çekileyim işin üstatları yardımcı olsun. Ama sonuçta dizüstü bu ısınır diz yakar eninde sonunda.:)

Hocam valla ısınma sorunu ile oyuna drop girmesi zaten paralel işler. Isınma sorunun olur mu? Anlamak zor fanın boyutu, konunmu, dönüş hızı. işlemci ve ekran kartının performansı önemli, kasanın metal ya da plastik olmasıda bir başka eşdeğer en iyisi ben burada çekileyim işin üstatları yardımcı olsun. Ama sonuçta dizüstü bu ısınır diz yakar eninde sonunda.:)
Saolasın yorumların için dostum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı