3500-4500 Tl Arası Monster Notebook Tavsiyesi

MelihK399

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bütçem 3500-4500 tl arası. Monster iyi bir marka olduğu için Monster notebook olmasını istiyorum ve özelleştirilmişte olabilir. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bence o fiyat aralığında msi tarzı laptoplara yònelmelisin.Monster laptoplar plastik kasa olduğundan kasa kalitesi ve soğutması iyi değil.

MSI GE62 APACHE CORE İ7 5700HQ 2.7GHZ-16GB-1TB HDD -15.6''-GTX960M 2GB-W10 buna bakabilirsin mesela.
Not:Aralık ayında Lenovo Y50-70 laptopu 3400 tlye aldım.Laptop metal kasa,i7 4720hq,Gtx960m,16gb ram.Yani demek istediğim media markt gibi mağazalarda ara ara ciddi indirimler oluyor acele etme takip et derim çünkü şuan aldığım laptop 4806 tl.Ama son seçim senin kasa kalitesine önem vermiyorsan monsterın bütçeyi biraz daha zorlayıp 970mli modellerine bakabilirsin.Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Monster Notebook | Monster Performanstır !
Linkini attığım ürüne özelleştirerek rami 2133mhz e yükselt , 120 gb ssd ekle eğer elinde windows yoksa birde windows 10 home eklediğinde ürün 4421 tl oluyor. Eğer elinde windows 7 , 8 veya 8.1 varsa ürünün ssd sini 250 gb ve ıps ekran yaparak(rami yine 2133 mhz yapıyorsun bu fiyattada) geliştirebilirsin bu dediklerimlede 4552 tl tutuyor. Ayrıca plastik kasa meselesine gelirsek şunu söylüyebilirim hiçbir bilgisayar tümüyle metal olmuyor sadece üst kısmına aliminyum kasa yapıyorlar ve bu demek değilki bu şekilde olunca laptop çok sağlam oluyor. Yani msi da alsan monsterda alsan dikaktli kullanman gerekecek. Soğutması konusundada msi dan çok bir farkı yok 2 markanında ürünlerinin incelemelerini izledim. Sadece tasarım ve yazılım olarak msi daha iddialı ama aynı özellikteki ürünleri arasında 300 tl fiyat farkı var . Ben de notebook araştırıyorum ve açıkcası msi almaya karar vermiştim fakat aynı özellikteki ürünü msi daha pahalı satıyor.Şimdi zaten oyuncu ürünlerine büyük miktarlar veriyoruz bu aradaki farkıda vermek mantıklımı değil mi bu tartışılır bir mesele. Yani yazılım için o fiyat vermeye değer mi karar veremedim.(Söylediğim fiyatlarda öğrenci indirimini göz önüne alarak yazdım.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı