3500 € Sistem Önerisi

Bir de Vatan'dan toplayayım dedim. Webdenal.com'dan daha ucuza geldiğini söylemezseniz sevinirim. Çünkü orda R9 295x2 yok. Arkadaşın gurbette olduğunu bilmiyordum. Yine de ben paylaşayım. Aşağıdaki sisteme sıvı soğutma gibi parçaları da ekledim. SSD ise 500GB. Vatan'da 4K monitör olmadığı için aşağıdaki monitörü tavsiye ederim.
Samsung Lu28e590ds-uf 3840 X 2160 - 2xhdmı, Dp - Siyah Monitör

Bütçeyi aşmış olabilirim ama Amazon'dan 4K'da +60FPS'yi çok rahat bir şekilde alabiliceğiniz, R9 295x2 CrossFire (Nvidia'daki ismi SLI) yaparak bir sistem topladım. Bence çok hoş oldu. Bütçeyi aşabiliyorsa bu sistemi kesinlikle tavsiye ederim. Gelecekte monitörü 4K 144HZ'ye çıkardığında bile işine yarayacaktır. Monitör 28" bulabildim.

Ben 295X2'nin yeni sistemlere koyulmayacak kadar eski olduğunu düşünüyorum. Bütçeyi aşssa bile alınmaz o sistem. Ayrıca Vatan'da 4K monitör var. 295X2'li sistemlere uğraşmasaymışsınız kesşke o kadar çünkü olmamış:)

Ben 295X2'nin yeni sistemlere koyulmayacak kadar eski olduğunu düşünüyorum. Bütçeyi aşssa bile alınmaz o sistem. Ayrıca Vatan'da 4K monitör var. 295X2'li sistemlere uğraşmasaymışsınız kesşke o kadar çünkü olmamış:)
Hocam çok uğraştım evet ama bence güzel oldu. Eski olması kullanılamayacağı anlamına gelmiyor bence. Sonuçta şuan hala İntel HD Graphics ile düşük ayarlarda LoL oynayan ve bundan rahatsız olmayan insanlar var. Önemli olan yaşı değil performansı bence. R9 295x2 tek başına GTX980 Ti SLI performansına yakınken bir de bunun CrossFire'ı 4K çözünürlükte fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Hem de kendi içinden sıvı soğutması olması başka bir artısı :)

Hocam çok uğraştım evet ama bence güzel oldu. Eski olması kullanılamayacağı anlamına gelmiyor bence. Sonuçta şuan hala İntel HD Graphics ile düşük ayarlarda LoL oynayan ve bundan rahatsız olmayan insanlar var. Önemli olan yaşı değil performansı bence. R9 295x2 tek başına GTX980 Ti SLI performansına yakınken bir de bunun CrossFire'ı 4K çözünürlükte fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Hem de kendi içinden sıvı soğutması olması başka bir artısı :)
Eğer Bütçe oralara kadar çıkabilirse 3. bir 980 Tİ takmak daha mantıklı olacaktır ama konuyu dağıtmayalım bence.

Eğer Bütçe oralara kadar çıkabilirse 3. bir 980 Tİ takmak daha mantıklı olacaktır ama konuyu dağıtmayalım bence.
Hocam ozaman daha iyi bir PSU, daha iyi bir işlemci ve daha iyi bir anakart lazım. Konuyu dağıtmamak için şuanlık yüksek bütçeyle ne yapılabilir diye konuşmayalım bence.

Hocam ozaman daha iyi bir PSU, daha iyi bir işlemci ve daha iyi bir anakart lazım. Konuyu dağıtmamak için şuanlık yüksek bütçeyle ne yapılabilir diye konuşmayalım bence.

Daha iyi bir anakarta gerek yok. Daha iyi bir işlemci de 295 X2 için de geçerli. Daha iyi bir PSU diyorsunuz 295x2 de 2 tane koyduğunuzda o sistemin ne kadar güç tüketeceğini biliyor musunuz diyor ve noktayı koyuyorum daha fazla dağıtmazsanız sevinirim.

@Neşeli Enginar abi isterseniz konuyu bir öne çıkarın görseler forum üyelerimiz yardım ederlerdi:)

Merhaba Yusuf konu öne cikarmayi pek sevmem, adetim degildir... Etiketledigim @er36po ve @Murat5038 'de yorum yaparlarsa iyi kötü bir fikire sahip olmus olacagiz...
Bu arada monitör'ü hesaplamaniza gerek yok artik. ROG PG278Q ekranda karar kildik. 699 €'yu düsebiliriz yani...

2800 € monitör haric bir sistem kaldi... :) Ama öneri cok olunca ve tartismalar baslayinca ikilemde kaliyor insan... :)

@Neşeli Enginar, konuda etiket bildirimi alamıyorum, ve bu uzun zamandır böyle. O nedenle kusura bakmayın, görmemişim konunuzu.

ROG Swıft PG278Q harika bi monitör, ben de daha 1 ay gibi bir zaman oldu alalı (y) Diğer gerekecek olan donanımı biraz araştırıp dönerim tekrar.

O zaman ben de yeni bir tane atayım çok ufak değişiklikler yaparak. Arkadaşınız bütçesini 2900'e çekip Blu-Ray için biraz beklerse Aşağıdaki sistem güzel olacaktır bence.

neşel.PNG

2910€

Psu konusunda emin olamadığımdan 1000W koyuyorum daha düşük yetecektir ama garanti olsun diye:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı