3500₺ monitör dahil sistem tavsiyesi

Usta ne diyorsun alınır mı? Ben pek anlamıyorum bu işlerden o yüzden sordum SSD'yi değiştireyim mi?

Bu sistemin ekran kartı ne usta?

Reis şana söyle deyim monitör dahil ekran kartlı bir sistem dizemeyiz bu bütçeye. O yüzden içinde grafik birimi bulunduran işlemci koydum. Alınır mı alınır. SSD'yi Kingston A400'e yükselt. PSU'yu da 550W 80+ FSP yap. Monitöre 500-600 TL gibi bir bütçe kalıyor.PSU'yu yükseltme sebebimiz ileride ekran kartı takarsın reis. SSD'yi değiştirme sebebimiz de Adata SU630 modelinin kronik sorunlu olması. 2x8 GB RAM yapabilsek çok güzel olurdu ama bütçemiz kısıtlı olduğu için tek modül yaptık. Monitör olarak da 600 TL'ye bundan başka 21.5 inç bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis şana söyle deyim monitör dahil ekran kartlı bir sistem dizemeyiz bu bütçeye. O yüzden içinde grafik birimi bulunduran işlemci koydum. Alınır mı alınır. SSD'yi Kingston A400'e yükselt. PSU'yu da 550W 80+ FSP yap. Monitöre 500-600 TL gibi bir bütçe kalıyor. PSU'yu yükseltme sebebimiz ileride ekran kartı takarsın reis. SSD'yi değiştirme sebebimiz de Adata SU630 modelinin kronik sorunlu olması. 2x8 GB RAM yapabilsek çok güzel olurdu ama bütçemiz kısıtlı olduğu için tek modül yaptık. Monitör olarak da 600 TL'ye bundan başka 21.5 inç bulamadım.

Sağ olasın usta teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kötü sistem. Önermem.

Anakart A320 çipset. OC yapamazsınız. İleride Ryzen 4. nesil bir işlemci takmak istediğiniz zaman takamayacaksınız çünkü A320 anakartlar 4. nesil Ryzen işlemcilere destek sunmayacak.

RAM tek kanal. AMD sistemlerde özellikle AMD APU sistemlerde çift kanal belleğin sağladığı performanstan mağrum kalmak istemezsiniz herhalde. Yine AMD özellikle AMD APU sistemlerde çift kanal bellek, oyun performansında gözle görülür bir artış sağlar. APU bir sistemde RAM tek kanal olmamalı. İşlemcinin içindeki dahili grafik kartı, RAM'in 2 GB'lık bir kısmını alıyor. Yani bu demek oluyor ki eğer 8 GB RAM alırsanız size 6 GB RAM kalıyor. 6 GB RAM ise günümüz için çok az bir kapasite.

SSD kronik sorunlu. A400 seçilebilir evet ama sadece SSD güzel diye bir sistem alınmaz.

Kasa çok kötü. Bildiğin plastik gibi bir şey. Arkadaşım da var bana kasayı tek parmağı ile kaldırabildiğini söyledi. Yani malzeme kalitesi çok kötü. İkinci seçenekteki kasanın ise hava akışı berbat. Sistem içindeki bileşenlerin ısınması olası.

PSU Elite V3 serisinin kötü bir ürünü. Kalitesiz bir PSU. Sertifikası yok. Korumaları eksik.
Sağolasın usta teşekkürler.
O monitörü de kesinlikle önermiyorum. Everest kadar çöp bir markanın monitörünü asla önermem. Almayın hocam. Üzülürsünüz.

Anakart A320 çipset. OC yapamazsınız. İleride Ryzen 4. nesil bir işlemci takmak istediğiniz zaman takamayacaksınız çünkü A320 anakartlar 4. nesil Ryzen işlemcilere destek sunmayacak.

RAM tek kanal. AMD sistemlerde özellikle AMD APU sistemlerde çift kanal belleğin sağladığı performanstan mağrum kalmak istemezsiniz herhalde. Yine AMD özellikle AMD APU sistemlerde çift kanal bellek, oyun performansında gözle görülür bir artış sağlar. APU bir sistemde RAM tek kanal olmamalı. İşlemcinin içindeki dahili grafik kartı, RAM'in 2 GB'lık bir kısmını alıyor. Yani bu demek oluyor ki eğer 8 GB RAM alırsanız size 6 GB RAM kalıyor. 6 GB RAM ise günümüz için çok az bir kapasite.

SSD kronik sorunlu. A400 seçilebilir evet ama sadece SSD güzel diye bir sistem alınmaz.

Kasa çok kötü. Bildiğin plastik gibi bir şey. Arkadaşım da var bana kasayı tek parmağı ile kaldırabildiğini söyledi. Yani malzeme kalitesi çok kötü. İkinci seçenekteki kasanın ise hava akışı berbat. Sistem içindeki bileşenlerin ısınması olası.

PSU Elite V3 serisinin kötü bir ürünü. Kalitesiz bir PSU. Sertifikası yok. Korumaları eksik.

O monitörü de kesinlikle önermiyorum. Everest kadar çöp bir markanın monitörünü asla önermem. Almayın hocam. Üzülürsünüz.
Anlamıyorum. Madem önermiyorsun farklı birşey öner. Adamın bütçesi kısıtlı. Napsın bilgisayar almasın mı?

Anakart A320 çipset. OC yapamazsınız. İleri de Ryzen 4. nesil bir işlemci takmak istediğiniz zaman takamayacaksınız çünkü A320 anakartlar 4. nesil Ryzen işlemcilere destek sunmayacak.

Gözünü seviyim 3500 TL'ye sen dizer misin?

Apacer Panther Black Gold 8 GB 3000 Mhz DDR4 CL16 EK.08G2Z.GJF Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ( 2 adet )

3221.62 TL tuttu bu haliyle. Oyun amaçlı alıyorsunuz. O yüzden birazcık parayı gözden çıkarmanız lazım. Fiyatlar çok feci yükseldi. 3400G'nin fiyatı 200 TL artmış. B450M S2H ise 50 TL artmış. Monitörü ikinci elden halletmenizi öneririm. Doğru düzgün fiyata sıfır monitör satılmıyor ülkede.

Gözünü seviyim 3500 TL'ye sen dizer misin?
Anlamıyorum. Madem önermiyorsun farklı birşey öner. Adamın bütçesi kısıtlı. Napsın bilgisayar almasın mı?
Buyrun. Topladım. En azından kaliteli bileşenler var sistemde. Ayrıca çift kanal RAM kullanmaya özen gösterdim. APU sistemlerde çift kanal bellek, gözle görülür bir artış sağlar dediğim gibi.
Görmezden gelin hocam.
Tamam. Alın. Ama siz üzüleceksiniz benden söylemesi. Umarım birkaç ay sonra burada gelip "monitörüm bozuldu" tarzında konu açmazsınız.

Buyurun. Topladım. En azından kaliteli bileşenler var sistemde. Ayrıca çift kanal RAM kullanmaya özen gösterdim. APU sistemlerde çift kanal bellek, gözle görülür bir artış sağlar dediğim gibi.

Çift kanalın performans arttırdığını biz de biliyoruz. Monitöre 600 TL bütçe ayırmasam dizdiğiniz sistemin aynısını herkes dizer. Monitöre önem verdik 600 TL'ye sıfır onu bulabildik.

Geri
Yukarı