3500₺ monitör önerisi

rouiax

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar
Birkaç gün önce Lenovo L24i-40 model montörü satın aldım. Ancak araştırmadan etmeden satın alarak büyük bir hata yaptım sanırım. Monitörle ilgili rahatsız olduğum durumlar var. Mesela dahili hoparlörleri cızırtı yapıyor ve ben de çok takıntılı olduğum için bundan çok rahatsız oluyorum. Bunun dışında monitörde hareketli yeşil noktalar beliriyor. Bu ölü piksel mi değil mi pek anlayamadım açıkçası. Yani ölü pikseller sabit kalır diye biliyorum. Ancak bunda hareket eden birçok yeşil nokta beliriyor. Kafamı karıştıran iki konu var. Sorun monitörden mi yoksa ekran kartından mı kaynaklanıyor anlayamadım. Mesela monitörü daha iyi bir sisteme bağladığımda bu yeşil noktalar belirmiyor ancak şu anda kullandığım R7 240 ekran kartına taktığımda bu hareketli yeşil nokta sorununu yaşıyorum. Bunun yanında R7 240 ekran kartına bağlı ikinci monitörde bu sorun yok. İkinci monitör eski bir monitör olan LG Flatron E1940S.
Fakat Lenovo monitörü iade etmek istiyorum o konuda kararım kesin. İşim gereği iki monitör kullanmak zorundayım. 3500 TL bandında bir fiyata sahip monitör alacağım.
23 inch olsa daha iyi olur. Kısıtlı bir alana sahibim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba
Birkaç gün önce Lenovo L24I-40 model montörü satın aldım. Ancak araştırmadan etmeden satın alarak büyük bir hata yaptım sanırım. Monitörle ilgili rahatsız olduğum durumlar var. Mesela dahili hoparlörleri cızırtı yapıyor ve ben de çok takıntılı olduğum için bundan çok rahatsız oluyorum. Bunun dışında monitörde hareketli yeşil noktalar beliriyor. Bu ölü piksel mi değil mi pek anlayamadım açıkçası. Yani ölü pikseller sabit kalır diye biliyorum. Ancak bunda hareket eden birçok yeşil nokta beliriyor. Kafamı karıştıran iki konu var. Sorun monitörden mi yoksa ekran kartından mı kaynaklanıyor anlayamadım. Mesela monitörü daha iyi bir sisteme bağladığımda bu yeşil noktalar belirmiyor ancak şu anda kullandığım R7 240 ekran kartına taktığımda bu hareketli yeşil nokta sorununu yaşıyorum. Bunun yanında R7 240 ekran kartına bağlı ikinci monitörde bu sorun yok. İkinci monitör eski bir monitör olan LG Flatron E1940S.
Fakat Lenovo monitörü iade etmek istiyorum o konuda kararım kesin. İşim gereği iki monitör kullanmak zorundayım. 3500 TL bandında bir fiyata sahip monitör alacağım.
23 inch olsa daha iyi olur. Kısıtlı bir alana sahibim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı