3500 TL altı ekran kartı ve 1700 TL monitör önerisi

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde halihazırda Ryzen 5 3600X, 16 GB 3000 MHz RAM, MSI 1050 Ti 4 GB ve MSI B350M GAMING PRO anakart var. Bilgisayarımı yavaş yavaş yeniliyorum, geçenlerde işlemcimi ve RAM'lerimi değiştirdim ekran kartı ve monitör biraz pahalı olduğu için sonraya ertelemek istedim. Açıkçası hala para biriktiriyorum aklımda RX 5700XT almak vardı fakat fiyatı çok artmış gibime geldi. Monitör olarak ise 144Hz 1ms bir monitör bakıyordum fakat onların da fiyatı çok olmasa da artmış. Bunlara 2-3 ay önce bakıyordum ve açıkçası bilgilerimi biraz tazelemem gerek gibi hissediyorum. Son çıkan oyunları en yüksek kalitede olmasa da rahat ve düzgün bir görsellikte oynamak istiyorum (Cyberpunk 2077 gibi oyunları). Anakartımın da eski olduğunu biliyorum fakat onu en son değiştirebileceğimi düşündüm, araştırmalarıma göre yeni bir ekran kartı ile sıkıntı çıkarmayacak. Ekran kartına 3500 TL'den fazla bir para vermek istemiyorum, monitöre de taş çatlasa 1700 TL fakat o bile çok gibime geliyor ve evet Valorant, LoL gibi oyunlar oynuyorum bu yüzden 144Hz iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

RTX 2060 alınabilir modelleri bayağı bulunmakta bütçene uygun

Monitör olarak bunu oneririm 165 Hz ve pivot ozellikli FPS oyunları oynuyorsan kesinlikle pivot monitör almanıtavsiye ederim.

RTX 2060 alınabilir modelleri bayağı bulunmakta bütçene uygun.
Eğer ki RTX alırsan RTX'li oyunları oynayabilecek ve DLSS teknolojisiile daha iyi birgörüntü ve performans alacaksın.

Monitör olarak bunu oneririm 165 Hz ve pivot ozellikli FPS oyunları oynuyorsan kesinlikle pivot monitör almanıtavsiye ederim.

100 lira ekleyip RX 5700 serisi alabilirsin.

Teşekkür ederim.

RTX 2060 alınabilir modelleri bayağı bulunmakta bütçene uygun

5700 ekran kartının performans olarak 2060 dan çok üstün olduğunu okumuştum.

Geri
Yukarı