3500 TL GTX 1050 Ti içeren sistem önerisi

Merhaba öncelikle;
Eğer elimdeki SSD ile idare ederim diyorsan HDD'yi çıkarıp işlemciyi yükseltebiliriz.
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz Box İşlemci - Nanokatalog 886,69 TL
ASUS PRIME B350M-A - AMD Ryzen AM4 DDR4 Anakart 404,94 TL
Gskill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM F4-3000C16S-8GISB - Nanokatalog 410,37 TL
Asus Nvidia 4gb Gtx1050 Ti Cerberus A4g Gddr5 128 Bit Cerberus- - n11.com 1.009,90 TL
en ucuz fsp hexa 500 serisi 500w power supply fiyatı smalman.com.tr'de 167,03 TL 167,03 TL
FSP CMT120A PSU Yok Mid Tower Gaming Kasa Siyah Pencereli Kasa FSP 186,12 TL
Viewsonic Vx2457-mhd 23.6" 1ms 75hz(analog+hdmı+display) Amd Fre - n11.com 449,99 TL
Toplam: 3515,04 TL

Not: Monitör son 2 tane kalmış gibi gözüküyordu. Ama Fiyatına göre özellikleri baya iyi bence.

Hard diski almak istersek işlemciyi böyle yapmak zorunda kalıyoruz.

AMD Ryzen 5 2400G 3.6GHz Soket AM4+ 65W İşlemci Radeon RX VEGA 11 Grafik ile YD2400C5FBBOX - Nanokatalog 771,87 TL
en ucuz toshıba 1 tb 3,5" p300 7200rpm 64 mb sata3 fiyatı smalman.com.tr'de 207,52 TL 207,52 TL
Toplam: 3607,74 TL

Not: Bütçeni biraz daha zorlayabilirsen aşağıdaki ekran kartını veya kasayı değerlendirebilirsin.
ePttAVM - Asus STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING 128Bit 4GB DDR5 HDMI Ekran Kartı 1.075,00 TL
PHANTEKS Eclipse P300 Tempered Cam 296,12 TL
İlk önce elinize sağlık. İlk topladığınız sistem gözüme çarptı. Aslında harddiski sonradan almak daha mantıklı, o parayı işlemciye yatırmak daha mantıklı geldi. 250lik SSDim var demiştim bir de ayriyeten eski laptopumdan kalma bi 7200RPM 750GBlık toshiba harddiskim var. Yalnız bunu sadece depolama olarak kullanıyorum bilgisayara takmaya korkuyorum. Çünkü eski bilgisayarımda aldıktan 2-3 ay sonra sağ altta elektromanyetik mantıksal bilmem ne uyarısı veriyordu. Fazla sallamadım. 4-5 yıl kullandım o bilgisayarı. Son 2 yıl beni verem etti. Oyunlarda aşırı derecede bir takılmaya maruz kaldım. Şimdi o bilgisayara ablamın eski bilgisayarındaki harddiski taktım bir de ondaki rami çıkarıp benim eski bilgisayara taktım. Herhangi bir oyunda problem yaşamadı ve üstelik 8 GB rami oldu :D öneriniz sayesinde bakış açım genişledi. Harddisk o kadar da önemli bir etmen değil ki şu an da bile oyunlarımla sistemimin kurulu olmasıyla hâlâ 100 GB boş yerim var. Ama dediğim gibi sadece oyunlarım ve sistem. geri kalan müziktir indirilenlerdir hepsini yeni laptopumda gelen harddiske bağladım. (DVD kızağını kullanıyorum.) Özetlemek gerekirse Harddiski çıkaralım onu sonra alırız zaten pek bi maddiyat istemiyor en fazla 200 Lira.
Bu işlemci ve anakart uyumlu değil. Kasa kalitesi ve havalandırma yapsı düşünülmeli. Güç kaynağı belli belirsiz (makası, sertifikalar vs). Dikkat edin bence.
JiJi hocam düşünme yapınızı sevdim. Benim gibi düşünüyorsunuz. Dün kasa konusuna da çok takıldım. Ben ısı ve fps manyağı bir insanım. Topladığım sistemin fazla ısınmasını istemediğimden dolayı 150-200TLlik kasalar yerine bi 30-40 TL daha pahalı kaliteli kasalara bakmaya çalışıyorum.

Sorularımdan bunalttım sizi de :D Şimdi siz ASUS Cerberus 1050Ti kullanmışsınız. Benim gözüme çarpan bir kart var o da MSI 1050Ti Gaming X, ikisi arasında nasıl bir fark oluşabilir? aradaki para miktarına değiyor mu alınması?

Son düzenleme:
İlk önce elinize sağlık. İlk topladığınız sistem gözüme çarptı. Aslında harddiski sonradan almak daha mantıklı, o parayı işlemciye yatırmak daha mantıklı geldi. 250lik SSDim var demiştim bir de ayriyeten eski laptopumdan kalma bi 7200RPM 750GBlık toshiba harddiskim var. Yalnız bunu sadece depolama olarak kullanıyorum bilgisayara takmaya korkuyorum. Çünkü eski bilgisayarımda aldıktan 2-3 ay sonra sağ altta elektromanyetik mantıksal bilmem ne uyarısı veriyordu. Fazla sallamadım. 4-5 yıl kullandım o bilgisayarı. Son 2 yıl beni verem etti. Oyunlarda aşırı derecede bir takılmaya maruz kaldım. Şimdi o bilgisayara ablamın eski bilgisayarındaki harddiski taktım bir de ondaki rami çıkarıp benim eski bilgisayara taktım. Herhangi bir oyunda problem yaşamadı ve üstelik 8 GB rami oldu :D öneriniz sayesinde bakış açım genişledi. Harddisk o kadar da önemli bir etmen değil ki şu an da bile oyunlarımla sistemimin kurulu olmasıyla hâlâ 100 GB boş yerim var. Ama dediğim gibi sadece oyunlarım ve sistem. geri kalan müziktir indirilenlerdir hepsini yeni laptopumda gelen harddiske bağladım. (DVD kızağını kullanıyorum.) Özetlemek gerekirse Harddiski çıkaralım onu sonra alırız zaten pek bi maddiyat istemiyor en fazla 200 Lira.
İşin gerçeği bütçeni az daha arttırabilirsen R5 2600 işlemciyi öneririm. Dediğin gibi kesinlikle harddisk i sonradan alabilirsin çok da aşırı pahalı bir parça değil 200 TL bandında 1 tb lar. Bende 120 gb ssd+1tb hdd kullanıyorum. O bile yetiyor. İşlemci, anakart ve ekran kartı her istediğimizde pahalı olmaları nedeni ile değiştiremediğimiz parçalar diye düşünüyorum. Kesinlikle bu parçaları olabildiğince yüksek tut. İlerde 8 gb ram ilavesi ve hdd eklemesi ile çok güzel bir istemin olur diye düşünüyorum. Ne alırsan al hayırlı olsun.

34.jpg

Böyle bir şey çıktı. Ryzen 5 2400G'den çok FPS vereceği kesin 1080P'de.

Eki Görüntüle 297355
Böyle bir şey çıktı. Ryzen 5 2400G'den çok FPS vereceği kesin 1080P'de.
Üstat sen bir tanesin be ellerine kollarına sağlık, açıkçası diğer sistemleri ve kendi düşündüğüm sistemi toplamaya çalışınca yine ederi 3700-3800e dayanıyor. Ayriyeten monitörü de almışken 75 alayım diyorum daha önce hiç 60 üstü kullanmadım :( gerçekten eline koluna sağlık emeğine sağlık fiyatta değişmeler olmazsa yazın bu sistemi almam muhtemel. Çünkü AMDye Ryzen bile olsa bir türlü ısınamadım. Ellerine kollarına sağlık :cry:

Düzenleme: Rica etsem sistemin linkini gönderebilir misin bir de?

100 lira fazla oldu kusura bakmayın
.6 adet fanlı kasa.16gb ram.Gayet diğer parçalardan kısılmadan 1060 3gb sistem.i3 8100 1060 3gb yi rahatlıkla besler.Buyurun

Not:HDD sistemden çıkarılıp, farklı bir siteden Toshiba P300 alınabilir.

Dosya Ekleri

• 1526055160843.png
    1526055160843.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı