3500 TL Monitör Dahil GTX 1060 Sistem Toplama

Koray Güven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum. Sizce yanlış var mıdır? Veya bu dar boğaz sistem iyi olabilir mi?

2.png

Site: webdenal.com.

O soğutucu ile stok arasında fark yok. Biraz daha koyup Venom Atto alabilirsiniz ancak OC yapamayacağınız için stok soğutucu yeter.

Öncelikle dostum dediklerimi yapmak için bütçeni biraz daha yükseltmen, veya ekran kartını 1060'ın 3GB'lik varyantına geriletmen gerekli.

8GB ram devri bitti, en az 16GB alman gerekli.
Bence sistemine HDD sokma, 240 veya 480GB'lik bir SSD al, bi tanede 1TB harici disk al, yedeklerin dursun.
21.5 inç monitör alınmaz, en az 24inç 1-2ms olacak.
O aldığın soğutucuya ihtiyacın yok, işlemcinin kutusundan cıkan stok soğutucuyu kullanabilirsin.
Zalman Z3 Plus'ın devri bitti, Dark N10 öneririm, PSU olarakta KCAS 600W veya High Power 750W Bronze

Öncelikle dostum dediklerimi yapmak için bütçeni biraz daha yükseltmen, veya ekran kartını 1060'ın 3GB'lik varyantına geriletmen gerekli.

8GB ram devri bitti, en az 16GB alman gerekli.
Bence sistemine HDD sokma, 240 veya 480GB'lik bir SSD al, bi tanede 1TB harici disk al, yedeklerin dursun.
21.5 inç monitör alınmaz, en az 24inç 1-2ms olacak.
O aldığın soğutucuya ihtiyacın yok, işlemcinin kutusundan cıkan stok soğutucuyu kullanabilirsin.
Zalman Z3 Plus'ın devri bitti, Dark N10 öneririm, PSU olarakta KCAS 600W veya High Power 750W Bronze
Ne alaka 21.5 alınmaz demişsin neyi var ?

3.500TL'e sistem topla, onu 21.5 inç monitörde gör ? :)
Ne anlamı kaldı o güzel sistemin ? Sistemin ne olursa olsun, monitöründe görüyorsun herşeyi, buradan kısmak mantıklı mı ?
Yahu kardeşim sanki 15.6 ekran 21.5 standart üstü bi boyut kaç inc alsın adam ?
Monitörde görüyorsun herşeyi diyorsun net zaten monitör

Sistemde SSD yok çöpe atarım o sistemi daha iyi. 21.5 ekran kullanıyorum ne küçük ne büyük orta diyebilirim. Öyle bir sisteme biraz daha iyi monitör gerekiyor.

Yahu kardeşim sanki 15.6 ekran 21.5 standart üstü bi boyut kaç inc alsın adam ?
Monitörde görüyorsun herşeyi diyorsun net zaten monitör
Komikmiş.

Sistemde SSD yok çöpe atarım o sistemi daha iyi. 21.5 ekran kullanıyorum ne küçük ne büyük orta diyebilirim. Öyle bir sisteme biraz daha iyi monitör gerekiyor.
Ben 24inç aldım, 27inç almadıgıma pişmanlık duyuyorum, bazıları 15.6'dan bahsediyor, garip.. Bir Türkiye'de var zaten bu monitörden kısma işi, 10.000TL'lik sisteme 19.5inç HD monitör önerir yukarıdaki arkadaş :) Gülmeye bahane gerçi, onlarda olmasa :)

Hocam bütçeniz kısıtlıysa ekran kartını RX 470 yapıp, SSD ekleyip, Anakarta biraz daha yüklenip, FreeSync monitör alabilirsiniz.
En mantıklısı bu bencede, RX480'in geleceği de yok zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı