3500 TL Monitör Dahil PC Toplama

Neden vatan ? Boşa ekstra masraf yani tek bir yerden toplamak pekte akıllıca olmuyor bu işlerde ucuz neredeyse oradan alman daha uyguna patlar neler yapacağını yazarsan toplamana yardımcı olabilirim

İşte benim aklımda;
İşlemci: Ryzen 5 1600x
Ekran Kartı: Rx 470
Anakart: ASUS PRIME B350M-A

bunlar kesin olucak.
Sorularımda ram kaç gb almalıyım,ssd almalımıyım,monitör ve kasa tavsiyesi

İşte benim aklımda;
İşlemci: Ryzen 5 1600x
Ekran Kartı: Rx 470
Anakart: ASUS PRIME B350M-A

bunlar kesin olucak.
Sorularımda ram kaç gb almalıyım,ssd almalımıyım,monitör ve kasa tavsiyesi

Ryzen 1600'de düşünebilirsin, en azından stock soğutucun olacak ve seni ekstra masraftan kurtaracak kaldı ki aradaki fiyat farkı da cebinde kalacak (300 lira civarında bir şeyden bahsediyoruz). Hepsi OC yapılabilir. Ürünler piyasaya çıksın ve araştırmanı yap, belki aradaki fiyat senin için değerli olacak. Ekran kartı ve ana kart uygun.

Ram olarak da CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Sıngle Ram (Vatan'da bak fena bir fiyata sahip değil.)

Son düzenleme:
Ryzen 1600'de düşünebilirsin, en azından stock soğutucun olacak ve seni ekstra masraftan kurtaracak kaldı ki aradaki fiyat farkı da cebinde kalacak (300 lira civarında bir şeyden bahsediyoruz). Hepsi OC yapılabilir. Ürünler piyasaya çıksın ve araştırmanı yap, belki aradaki fiyat senin için değerli olacak. Ekran kartı ve ana kart uygun.

Ram olarak da CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Sıngle Ram (Vatan'da bak fena bir fiyata sahip değil.)
Hocam bence R5 1600X yerine R5 1500X almak biraz daha mantıklı. Eğer ben sadece oyun oynamayacağım diyorsan ekran kartını yükselt.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı