3500 TL Monitör önerisi

Panel yapısı ve tasarım olarak ViewSonic VX2758-2KP-mhd modelini öneririm. ViewSonic'in monitörleri gerçekten kaliteli. Fiyatı şu an güzel, indirim bitmeden alın derim.

O da IPS oldugu için cok dikkatimi cekiyor ama onunda ergonomik sorunları var gibi ekran hareketleri kısıtlı gibi.

Ekran kartı daha yok ama en düşük 2070S. Rekabetçi.

Yani sadece ışıklı mışıklı diye fazla para vermenin değeceğini sanmıyorum.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız ve bu butçede bir monitör almayı dusunuyorsaniz G-Sync uyumlu olmasina dikkat edin ya da FreeSync monitörlerde G-Sync ozelligi acilabilir olsun.
Bazı FreeSync monitörlerde sizinde linkini verdiginiz Samsung monitör gibi yırtılmalar meydana gelmekte ( bu her kullanıcı da olmuyor ve her oyunda) FreeSync standart veya FreeSync Ultimate arasında geçis yapıp yırtılmanın ortadan kalktıgını söyleyenler de var. Görüntü açısında ve birçok yönden Samsung güzel bir monitör ama yırtılmalar oldugu söylenmekte @SkyRose bu konu hakkinda daha çok bilgiye sahip.

Bu monitörü arastirdim Samsung kadar güzel renklere sahip degil fakat 165 Hz ve G-Sync competiable teknolojisi var. İncelemeleri YouTube'da bulunmakta bir göz gezdirin derim.
Not: Hala Gigabyte ve Samsung monitör arasinda gidip gelmekteyim.

Son olarak Samsung monitör burada daha ucuz :Samsung 27" LC27HG70 Kavisli HDR FreeSync2 Quantum Dot 1 ms 144 Hz Gam | Trendyol

@SkyRose.

NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız ve bu butçede bir monitör almayı dusunuyorsaniz G-Sync uyumlu olmasina dikkat edin ya da FreeSync monitörlerde G-Sync ozelligi acilabilir olsun.
Bazı FreeSync monitörlerde sizinde linkini verdiginiz Samsung monitör gibi yırtılmalar meydana gelmekte ( bu her kullanıcı da olmuyor ve her oyunda) FreeSync standart veya FreeSync Ultimate arasında geçis yapıp yırtılmanın ortadan kalktıgını söyleyenler de var. Görüntü açısında ve birçok yönden Samsung güzel bir monitör ama yırtılmalar oldugu söylenmekte @SkyRose bu konu hakkinda daha çok bilgiye sahip.

Bu monitörü arastirdim Samsung kadar güzel renklere sahip degil fakat 165 Hz ve G-Sync competiable teknolojisi var. İncelemeleri YouTube'da bulunmakta bir göz gezdirin derim.
Not: Hala Gigabyte ve Samsung monitör arasinda gidip gelmekteyim.

Son olarak Samsung monitör burada daha ucuz :Samsung 27" LC27HG70 Kavisli HDR FreeSync2 Quantum Dot 1 ms 144 Hz Gam | Trendyol

Ekran kartı tercihimi AMD bir naviyi tanıttıktan sonra olacak ama şu an indirimler fazla oldugu için monitör almak mantıklı geliyor.
@SkyRose.

Ekran kartı tercihimi AMD bir naviyi tanıttıktan sonra olacak ama şu an indirimler fazla oldugu için monitör almak mantıklı geliyor.

Bende Samsung'un bu monitörunde yırtılmalar olabilir diye çekindim yoksa çok daha mantıklı bir seçim gibi.

Çok fazla link var, hepsini karşılaştıramam. Üstünkörü bir eleme yapıp kalanları karşılaştıracağım:

VX2758-2KP-MHD 27​

Kronik ekran yırtılması (Oyunlardakinden değil, masaüstünde çizgi çizgi oluyor) sorunu var. Nadir görülüyor ama bu meblağlarda riske değmez.

GamePower/Casper/TechnoPC = Monitör olarak henüz kendini kanıtlamamış markalar, Güvenmiyorum.

Q27G2U/VX3258 = Fiyatını hak etmiyor.

XF272UP/ HP​

TN panel önermiyorum.

1. önerim budur;

Felaket bir indirimde. SVA panel (VA panelin daha iyi görüş açısı sunanı), Freesync 2, DisplayHDR600, Quantum Dot, çok yüksek renk gamutları kısaca bu fiyata mükemmel bir monitör.

Ama bir konuda G-Sync ve Freesync açınca flickering olduğu söyleniyordu.

@Flagellumdei07 yırtılma oluyor diyemem, çok iddialı olur. Zira gayet memnun bir şekilde G-Sync açanlar da mevcut bu monitörde. Size attığım Reddit linkinde vardı.

Ama "Onaylı" değil, garanti veremiyorum işte.

MSI'lar çok fazla, onları daha müsait zamanımda incelerim. Ama çok mükemmel modeller değil diye hatırlıyorum.

2. önerim ise bu;

Renk derinliği gayet iyi (Samsung gibi bu da 8 bit + FRC), IPS panel ve DisplayHDR400 var. IPS isterim derseniz alınabilir.

Çok uzun yazı yazacak vaktim yok şu an, aklınızda sorular varsa sorun, sonra detaylıca cevaplarım.

@SkyRose.

Bende Samsung'un bu monitörunde yırtılmalar olabilir diye çekindim yoksa çok daha mantıklı bir seçim.

Çok fazla link var, hepsini karşılaştıramam. Üstünkörü bir eleme yapıp kalanları karşılaştıracağım:

VX2758-2KP-mhd 27​

Kronik ekran yırtılması (oyunlardakinden değil, masaüstünde çizgi çizgi oluyor) sorunu var. Nadir görülüyor ama bu meblağlarda riske değmez.

GamePower/Casper/TechnoPC = monitör olarak henüz kendini kanıtlamamış markalar, güvenmiyorum.

Q27G2U/VX3258 = fiyatını hak etmiyor.

XF272UP/ HP​

TN panel önermiyorum.

1. önerim budur;

Felaket bir indirimde. Sva panel (VA panelin daha iyi görüş açısı sunanı), FreeSync 2, displayhdr600, quantum dot, çok yüksek renk gamutları kısaca bu fiyata mükemmel bir monitör.

Ama bir konuda G-Sync ve FreeSync açınca flickering olduğu söyleniyordu.

@Flagellumdei07 yırtılma oluyor diyemem, çok iddialı olur. Zira gayet memnun bir şekilde G-Sync açanlar da mevcut bu monitörde. Size attığım Reddit linkinde vardı.

Ama "onaylı" değil, garanti veremiyorum işte.

MSI'lar çok fazla, onları daha müsait zamanımda incelerim. Ama çok mükemmel modeller değil diye hatırlıyorum.

2. önerim ise bu;

Renk derinliği gayet iyi (Samsung gibi bu da 8 Bit + frc), IPS panel ve displayhdr400 var. IPS isterim derseniz alınabilir.

Çok uzun yazı yazacak vaktim yok şu an, aklınızda sorular varsa sorun, sonra detaylıca cevaplarım.

Bana attiginiz Reddit linkini baz alarak yırtılmalar konusunda yorum yaptım. Sizinde söylediginiz gibi G-Sync'i sorunsuz sekilde kullananlar var. FreeSync ve FreeSync Ultimate'de G-Sync deneyip yırtılmaları azaltanlarda var.

Bir de MSI'lar kaldı diğerleri elendiğine göre.

Peki G-Sync dair bir şey yok Samsung'da RTX 3000 serisi alırsam sizce bir sorun olur mu?

ASUS'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Bu şekilde iki konu var herkes de olacak değil tabii.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu şekilde iki konu var herkes de olacak değil tabii.

Bu fiyat bandında riske girmeye değmez değil mi?

Geri
Yukarı