3500 TL monitör Tavsiyesi

Bütçe
3500

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Hali hazırda ASUS 24 inç 75 Hz bir monitör kullanıyorum. Programlama yapıyorum dolayısı ile 2. monitörün ergonomik ve verimi arttıracağını düşünüyorum. Dolayısı ile maksimum 3500 TL bütçe ile monitör tavsiyelerinizi bekliyorum. Aşağıya beklediğim özellikleri yazacağım.
**
1. 27 inç ve daha büyük bir ekran boyutu (30 inç üzerine de çıkabilir hiç problem değil.)
2. En az 2K çözünürlük.
3. TN panel olmayan.
4. Garanti konusunda firmanın arkasında duracağı bir ürün.
5. Yaygın Ghost, Işık sızması gibi sorunların az olduğu bir ürün.
6. 6 ay faizsiz ödeme seçeneği olmalı.

**
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Programlamada renklerden çok yüksek çözünürlük daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki TN falan önereceğim demek değil bu.

4K alınabilir bu fiyata.

Peki Xiaomi marka 34 inç olan monitör hakkında fikriniz var mı?
Kavis sıkıntı olmaz mı?
Bir de göz sağlığı konusunda 60hz olmasının bir dezavantajı var mıdır?
60Hz'in dezavantajı değil de yüksek tazeleme hızının ufak bir artısı var denebilir.

Tabii programlamada çok fark etmeyecektir.

**
Şunları da buldum. @SkyRose @Q8Sun
Programlamada renklerden çok yüksek çözünürlük daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii ki TN falan önereceğim demek değil bu.

4K alınabilir bu fiyata.

Kavis sıkıntı olmaz mı?

60Hz'in dezavantajı değil de yüksek tazeleme hızının ufak bir artısı var denebilir.

Tabii programlamada çok fark etmeyecektir.
Kavis neden sıkıntı olsun? Bu arada hiç kullanmadım kavisli, o yüzden soruyorum.

**
Şunları da buldum. @SkyRose @Q8Sun
AOC Tn panel, eledim.

Viewsonic'lerden 3211 de VA. Siyahları iyi gösterecektir ama görüş açısı olarak da eksileri olacaktır IPS'e göre. Çok da önemli değil.

Renkler önemliyse o yönden de eksi.

VX serisinden olan yerine kendi attığımı öneririm.
Kavis neden sıkıntı olsun? Bu arada hiç kullanmadım kavisli, o yüzden soruyorum.
Orantı sorunu falan olabilir belki. Ama hafif bir kavise sahip Shaomi.

Xiaomi Mi Curved BHR4269GL'den bahsediyorsanız oyun oynamak için alınabilir. Ama önerdiğim VP2768 profesyonel tasarımlar üretilen ve kullanılan bir modeldir.

Üzerinde göz sağlığı için Blue Light Filter ve Flicker Free desteği var.

Artı olarak pivot, yükseklik ve eğim ayarları yapılabiliyor.

Arkadaşlar bu arada konuyu güncelliyorum, 6 ay faizsiz MAX 3500 TL olarak bütçeyi ve ödeme planını revize ettim.
Xiaomi Mi Curved BHR4269GL'den bahsediyorsanız oyun oynamak için alınabilir. Ama önerdiğim VP2768 profesyonel tasarımlar üretilen ve kullanılan bir modeldir.

Üzerinde göz sağlığı için Blue Light Filter ve Flicker Free desteği var.

Artı olarak pivot, yükseklik ve eğim ayarları yapılabiliyor.
Hocam yeni attıklarıma da göz atma şansınız var mı?
@SkyRose

Son düzenleme:

Geri
Yukarı