3500 TL monitörlü sistem toplama

suskunkedi

Hectopat
Makaleler
3
Bir sisteme ihtiyaç var gündelik işler ve çok sistem gerektirmeyen oyunlar oynanacak. Bütçe 3500 bu paraya en iyisi hangisiyse oldus, monitör dahil, 4000 zorlanabilir.

Bir sisteme ihtiyaç var gündelik işler ve çok sistem gerektirmeyen oyunlar oynanacak. Bütçe 3500 bu paraya en iyisi hangisiyse oldus, monitör dahil, 4000 zorlanabilir.
Rami 2x8 16 GB yapıp bu sistemi almayı düşünüyorum bende

Rami 2x8 16 GB yapıp bu sistemi almayı düşünüyorum bende
Ekran kartı ne göremedim de? Ve 1 TB HDD yerine SSD almanızı öneririm (tabi eğer ki depolaması yeterse).

Hocam nasıldır sende bu PC iş görür mü ?
Sanmıyorum. Değişiklik yapılırsa iş görür fakat değişiklik yapınca da fiyatı illa artacaktır. Stok haliyle pek iş göreceğini sanmıyorum. Birincisi ve en büyük eksisi sistemde SSD bulunmuyor. Artık 2020'de HDD'nin yavaşlığına katlanmak çok zor. İkincisi APU sistemlerde dual channel RAM çok önemlidir. Çift kanal RAM, AMD sistemlerde özellikle AMD APU sistemlerde gözle görülür bir performans artışı sağlar. O yüzden APU bir sistemde RAM'in çift kanal olması düşüncesindeyim.

Sanmıyorum. Değişiklik yapılırsa iş görür fakat değişiklik yapınca da fiyatı illa artacaktır. Stok haliyle pek iş göreceğini sanmıyorum. Birincisi ve en büyük eksisi sistemde SSD bulunmuyor. Artık 2020'de HDD'nin yavaşlığına katlanmak çok zor. İkincisi APU sistemlerde dual channel RAM çok önemlidir. Çift kanal RAM, AMD sistemlerde özellikle AMD APU sistemlerde gözle görülür bir performans artışı sağlar. O yüzden APU bir sistemde RAM'in çift kanal olması düşüncesindeyim
Hocam şöyle söyleyim RAM olarak 2x8 16 GB düşünüyorum. hdd yerine de 240 GB ssd yapsak nasıl olur peki

Yeni konular

Geri
Yukarı