3500 TL Oyun İçin Dizüstü Önerisi

Şinasi

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
1-2 gün içerisinde yeni bir laptop alacağım ama bu 3 laptop arasında kaldım. HP büyük ekran + SSD'si var 4 GB VRAM olduğu için ilgimi çekiyor ama bugüne kadar hep 15.6 inc kullandım çok büyük devasa gelir mi, HP'nin dezavantajı kasa kalitesi gibi MSI kasa kalitesi güzel ama 2 GB VRAM. SSD yok Monster'ın avantajı i7 ve 4 GB VRAM var ve kasa kalitesi HP'ye göre daha iyidir. Lise sona geçiyorum sonra üniye geçeceğim bana uzun yıllar sorun çıkartmayacak bir laptop almak istiyorum hatta MacBook almak bile geçiyor aklımdan ama bilmiyorum. Kullanım genel olarak film, ödev, Youtube, oyun genel bir kullanıcıyım ama üniye geçince oyun oynar mıyım bilemiyorum. Uzun oldu sanırsam derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana yardımcı olursanız sevinirim. ortalama 3500 civarı bir şey düşünüyorum .
Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
HP Gaming 17-AB201NT Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB + 128GB Fiyatı
MSI GL62M 7RD-609XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen laptoplar hazirandan sonra çıkacakmış. Beklemeye değer mi ve ne kadar sürer çıkması ?
Onun dışında başka tavsiyesi olan nedenleriyle beraber söylerse sevinirim. Eğer Ryzen'ı beklemeye değmez derseniz yarın alacağım bunlardan birini. Yardımlarınızı bekliyorum.

kesinlikle monster'i öneririm.
Neden Monster'ı seçtiğinizi söylermisiniz?

Güncel

4 GB VRAM artık alt sınır olmaya başlamış durumda. Bunu söylememin nedeni ise yukarıda belirttiğiniz, beni uzun yıllar götürsün demeniz. Yeni çıkacak olan üst seviye oyunlarda alacağınız performans pek verimli olmayabilir.. Monster dizüstülerde genel olarak ekrandan ışık sızması şikayetleri vardı ve servislerinin bu konuda yardımcı olduğu pek söylenemez, araştırmanı tavsiye ederim.

4 GB VRAM artık alt sınır olmaya başlamış durumda. Bunu söylememin nedeni ise yukarıda belirttiğiniz, beni uzun yıllar götürsün demeniz. Yeni çıkacak olan üst seviye oyunlarda alacağınız performans pek verimli olmayabilir.. Monster dizüstülerde genel olarak ekrandan ışık sızması şikayetleri vardı ve servislerinin bu konuda yardımcı olduğu pek söylenemez, araştırmanı tavsiye ederim.
Hp veya MSI nasıl oyunlarda 1050bile olsa yüksek ayarda 50 60 FPS yerine orta - yüksek ayarlarda 70 - 80 almayı tercih ederim.

Hp veya MSI nasıl oyunlarda 1050bile olsa yüksek ayarda 50 60 FPS yerine orta - yüksek ayarlarda 70 - 80 almayı tercih ederim.

Hp dizüstülerde genel olarak yüksel ısı sorunları var. Bu aldıktan 1 sene sonra artarak kendini hissettiriyor. Yetkili servis kısmı ise şans işi, insanı çok fazla uğraştırabiliyorlar. Kısacası seçeneklerin arasında oyun amaçlı bir dizüstü alacak olsaydım MSI markasından tercih ederdim.

3700 civarına kadar çıkabilirim yani bu 3 laptop tan birini alacağım ama hangisi MSI yada HP yi neden elediniz ?

Güncel

MSI ve HP'yi eleme sebebim, donanımsal yönden. İkisinde de i5 7300HQ işlemci bulunuyor, Monster'da ise i7 7700HQ işlemci bulunuyor. Böylelikle sadece oyunlarda değil, multi-core gerektiren işlerde de daha iyi performans almanızı sağlayacaktır.

Hp dizüstülerde genel olarak yüksel ısı sorunları var. Bu aldıktan 1 sene sonra artarak kendini hissettiriyor. Yetkili servis kısmı ise şans işi, insanı çok fazla uğraştırabiliyorlar. Kısacası seçeneklerin arasında oyun amaçlı bir dizüstü alacak olsaydım MSI markasından tercih ederdim.
Aslında başlık yanlış yazılmış modlar tarafından sadece oyun değil ben genel kullanıcıyım oyun, film,ödev, herşeyden biraz biraz. HP nin bu modelinde ısınma yokmuş forumda incelemesi var ısınma yoksa HP tercih edilmeli mi yoksa MSI mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı