3500 TL R5 5500 için soğutucu önerisi

Bu işlemcinin soğutucuya bile ihtiyacı yok.
Yine de buna bir göz atabilirsin.
Bun süslü versiyonunu (AK400) kullanıyorum ve çok memnunum, i5 11600'ü buz gibi tutuyor. R5 5500 için oldukça yeterli olur.

Gerek yok. Arkadaşa boşuna soğutucu aldırmayalım. Ben olsam, bilmiyor olsam şimdi gerekli mi acaba pawEn yanlış mı söylüyor diye düşünüyordum.
Stok soğutma yeterli olur o işlemci için ancak stok soğutmadan çok daha sessiz, ileri dönemdeki upgradelere açık, R7 5700X3D, 5800X3D gibi işlemciler için de overclock yapılmazsa yeterli gelebilecek bir soğutucu fena mı olur?

Stok soğutma yeterli olur o işlemci için ancak stok soğutmadan çok daha sessiz, ileri dönemdeki upgradelere açık, R7 5700X3D, 5800X3D gibi işlemciler için de overclock yapılmazsa yeterli gelebilecek bir soğutucu fena mı olur?
Öyle birşey düşünse yazardı. Belki ömür boyu bu sistemde kalacak. Boş ilerigörüşlülüğün lüzumu yok.

Öyle birşey düşünse yazardı. Belki ömür boyu bu sistemde kalacak. Boş ilerigörüşlülüğün lüzumu yok.

Açıkçası ben Celeron işlemci de alsam Sempron işlemci de alsam soğutucu alırım. Stok soğutucunun sesi benim için katlanılmaz. Gerekirse başka yerden kısar stok soğutmadan kurtulurum. Konu sahibi zaten 3500 tl bütçe belirtmiş, 1000 liralık soğutma önermişiz kendi bilir isterse alır isterse almaz. Olumlu yönleri sessizlik, soğutma performansı ve ileriye yönelik yükseltmelere açık olması. Stok soğutucunun avantajları bedava olması ve bu işlemci için yeterli soğutmayı sağlaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı