3500 TL R9 285 Sistem Toplama

Rimec

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Yeni bir 3500 TL bütçeli bir PC toplayacam. Kafamdan bir tane topladim fakat ne kadar uyumlu parçalar bilmiyorum. Lütfen yardimci olur musunuz?

upload_2016-11-4_16-24-48.png

Dostum öncelikle İŞLEMCİN ve ANAKARTIN uyumsuz ve PC'deki parçalar genellikle eski ve 3.5 için çok daha iyisi toplanabilir istersen yardım edebilirim

İşlemci - anakart uyumsuz. İşlemci olarak eğer ₺3.500 sınırınız varsa İ5 6500 alıp ekran kartını gtx 1060 ile değiştirin. Ayrıca anladığım kadarıyla bu konularda yeterli bilgiye sahip değilsiniz. Yeni bir konu açıp bütçenizi belirtin. En güzel sistemi toplarız bu şekilde. Bilgisayarı oyun için alıyorsanız ve bütçeniz yüksek değilse işlemciye fazla abanmayın.

İşlemci ve ekran katı olmamış. Sonu P ile biten işlemcilerde smart cash özelliği bulunmuyor. Ekran kartıda 3 GB olduğu için şu andaki bazı oyunlarda ve çıkcak yeni oyunlar için bellek miktarı yetmiycektir.
i5 6402p ile 6400ün arasında fiyat olarak neredeyse fark yok zaten. Ayrıca bu 3 gb nin yetmeyeceği konusunada katılıyorum. Ya rx 480 4gb alın yada gtx 1060 6g.

Not: P'li işlemcilerde olmayan özellik smart cash değil smart cache'dir.

Ekran Alıntısı.PNG
Bu sistem işini görür Vatan'da DUAL KIT RAM bulamadım ucuz bir fiyata baktıgın yerde varsa DUAL KIT almanı öneririm eğer fiyat fazla dersen SSD'yi çıkarıp alırsın SSD'yide sonra alırsın çok pahalı birşey değil.

i5 6402p ile 6400ün arasında fiyat olarak neredeyse fark yok zaten. Ayrıca bu 3 gb nin yetmeyeceği konusunada katılıyorum. Ya rx 480 4gb alın yada gtx 1060 6g.

Not: P'li işlemcilerde olmayan özellik smart cash değil smart cache'dir.
Yanlışıkla cash yazmışım düzelteyim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı