3500 TL Sistem için Ekran Kartı Seçimi

Haemus

Hectopat
Daha fazla  
3500TL LoL, CSGO, PUBG Lite gibi oyunlar için bilgisayar toplamak istiyorum fakat ekran kartı olarak AMD mi NVIDIA mı seçsem karar veremedim. Biliyorum AMD F/P ürünü fakat AMD'nin Wattman hatalarıyla vesaire kafası bozulan forumda birçok kişi gördüm. Sizce hangi ekran kartını seçmeliyim?

RX 580 ile arasında çok fark var mıdır yok mu dur bilmiyorum yalnız bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Wattman hatasının çözümünü Recep Baltaş'ın çözdüğü bir gönderi gördüm Sapphire markalar çok fazla overclock yaptığı için bu sorun oluyormuş açıkçası. Frekans düşürülerek veya voltaj artırılarak çözülür dediğini gördüm MSI gibi çok bilinen markalarda bu sorunu görmeyeceğini düşünüyorum.

Wattman hatasının çözümünü Recep Baltaş'ın çözdüğü bir gönderi gördüm Sapphire markalar çok fazla overclock yaptığı için bu sorun oluyormuş açıkçası. Frekans düşürülerek veya voltaj artırılarak çözülür dediğini gördüm MSI gibi çok bilinen markalarda bu sorunu görmeyeceğini düşünüyorum.
Yani alırsam OC yapılmamış versiyonundan alırsam daha mı sağlıklı olur ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı