3500 TL Sistem Tavsiyesi

Bütçe
3000-3500
RX 560 alıp kaç yıl kullanacaksın, 300 yıl mı? Doğru düzgün oyun deneyimi alabileceğiniz bir oyun söyler misiniz?

LoL, CS:GO, Valorant, R6 bla bla.
Bu bütçede RDR2 Ultra oynatmasını beklemiyorsunuz herhalde.
Yani sadece LoL GTA vs. oynayacağım için sıfır RX 560'da çok yeterli olur. 970 o kadar kötü durumda mı neden elimde kalıyor bir bilgim yok.

Eski bir kart.
Gerek yok sıfır alın.
Eğer RX 560 işinizi görmese AAA oyunlar oynamak isteseniz anlarım lakin istekleriniz doğrultusunda buna gerek yok.

LoL, CS:GO, Valorant, R6 bla bla.
Bu bütçede RDR2 Ultra oynatmasını beklemiyorsunuz herhalde.

O kartla kaç yıl öncesinin oyunu olup, kusursuza yakın bir optimizasyonu olan GTA V oynamak istese bile full ayar oynaması mümkün değil. İleride olurda PUBG falan alırsa arkadaş, 1080P en düşük grafiklerde çamur gibi bir ekrana bakar adam vurmayı dener, 35-40 FPS alırken. Aynen 600 TL etmeyecek karta gidip 1.100 TL para ver kanka dinleme beni, problem çıkarsa diye ikinci el GTX 1050 Ti falan önerdim onlarada bakma, git RX 560 al, ertesi sene çöpe atarsın kartı, tabi hayatım boyunca League of Legends, CS:GO, Valorant oynayacağım dersen orası ayrı tabi. Bir Source 2 güncellemesi gelse çöpe gidecek kadar vasat ve giriş seviyesi bir kart. Üstelik kötülediğin GTX 970 ile seri olarak aralarında bir yıl var.

O kartla kaç yıl öncesinin oyunu olup, kusursuza yakın bir optimizasyonu olan GTA V oynamak istese bile Full ayar oynaması mümkün değil. İleride olurda PUBG falan alırsa arkadaş, 1080p en düşük grafiklerde çamur gibi bir ekrana bakar adam vurmayı dener, 35-40 FPS alırken. Aynen 600 TL etmeyecek karta gidip 1.100 TL para ver kanka dinleme beni, problem çıkarsa diye ikinci el GTX 1050 Ti falan önerdim onlarada bakma, git RX 560 al, ertesi sene çöpe atarsın kartı, tabii hayatım boyunca League of Legends, CS:GO, Valorant oynayacağım dersen orası ayrı tabii. Bir Source 2 güncellemesi gelse çöpe gidecek kadar vasat ve giriş seviyesi bir kart. Üstelik kötülediğin GTX 970 ile seri olarak aralarında bir yıl var.

Ne zaman çıktığı önemli değil.
O kartın sifiri en son ne zaman üretildi?
O ikinci el kartlar Allah bilir kaç senelik.
RX560 hala devam ediyor.

Ne zaman çıktığı önemli değil.
O kartın sifiri en son ne zaman üretildi?
O ikinci el kartlar Allah bilir kaç senelik.
RX560 hala devam ediyor.

Evet çünkü piyasada kart yok ve hala o kartın sıfırına 1.200 TL verecek insan çok, neden üretmesinler ki? Eski kart diyorsunuz hala, RX 570 ve RX 580, GTX 970 ve GTX 980 gibi kartlara rakip olarak geldi umarım farkındasınızdır. Üstüne kaç yıl kart sürülmedi piyasaya. Yeni yeni RX 5000 serisini görüyor. NVIDA bu süreçte GTX 1000 ve RTX 2000 serisini çıkardı. AMD'nin GPU pazarına yeteri kadar önem vermemesi ve FreeSync daha ulaşılabilir bir teknoloji olduğu için düşük bütçelerde bu vasat kartın satışına etki ediyor olabilir mi ? Tabi ki olabilir. Üretim yılları arasında bir seri var sadece.

Evet çünkü piyasada kart yok ve hala o kartın sıfırına 1.200 TL verecek insan çok, neden üretmesinler ki? Eski kart diyorsunuz hala, RX 570 ve RX 580, GTX 970 ve GTX 980 gibi kartlara rakip olarak geldi umarım farkındasınızdır. Üstüne kaç yıl kart sürülmedi piyasaya. Yeni yeni RX 5000 serisini görüyor. NVIDIA bu süreçte GTX 1000 ve RTX 2000 serisini çıkardı. AMD'nin GPU pazarına yeteri kadar önem vermemesi ve FreeSync daha ulaşılabilir bir teknoloji olduğu için düşük bütçelerde bu vasat kartın satışına etki ediyor olabilir mi? Tabi ki olabilir. Üretim yılları arasında bir seri var sadece.

Abartmaya devam et biradan 1500TL diyeceksin.
1050TL kart ve 900 TL'ye bile bulunabilen bir kart.
En garanti şekilde bu alınabiliyor.
Güç sıralaması yapmaya gerek yok.
O zaman gidip miningli RX570 önerelim daha iyi diye?
560, arkadaşın işini çok rahat görüyor.
Benlik bu kadar iyi geceler.

Abartmaya devam et biradan 1500TL diyeceksin.
1050TL kart ve 900 TL'ye bile bulunabilen bir kart.
En garanti şekilde bu alınabiliyor.
Güç sıralaması yapmaya gerek yok.
O zaman gidip miningli RX570 önerelim daha iyi diye?
560, arkadaşın işini çok rahat görüyor.
Benlik bu kadar iyi geceler.

Kanka zaten değmez tartışmaya, hala üretiliyor diye git GT 710 öner o zaman, hala üretiliyor değil mi? Neden üretilmesin o çöpe bile para saydıracak insan çok, keriz bol. Ben orada uzun bir mesaj yazdım, araştırma yaptım farkındaysan kartların hepsini İstanbul içinden seçtim, test etmesini söyledim, nasıl test edeceğini söyledim. Problem olursa veya içine sinmezse diye iki alternatif daha önerdim. En kötüsü gider oradaki çöp RX 560 için 1100 TL vermek yerine ikinci el garantisi devam eden bir GTX 1050 Ti almak varken sıfır RX 560 alsın. Neyse bir şey demek istemiyorum. Tartışmaya bile değmez eski deyip duruyorsunuz hala. Bir buçuk yıl öncesine kadar GTX 970 - i5 6600K kullanıcısıydım. İlk etapta üretilen kartlarda bu problem yaşandı diye NVIDIA bir sürü kullanıcısına tazminat ödedi ve ikinci üretim sürecindeki kartların çoğunda bu problem yaşanmadı ama abartmaya devam edin kesinlikle. Eleştirmeden önce mesajları iyi okuyun, RX 570 veya RX 580 alma konusunda ısrar edince zaten mining yüzünden temiz kart olmadığını söyledim. Konu sahibini düşünmesem bu kadar uğraş vermezdim öneri konusunda anlarsanız anlarsınız, anlamazsanızda çok problem değil anlayan anlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Kanka zaten değmez tartışmaya, hala üretiliyor diye git GT 710 öner o zaman, hala üretiliyor değil mi? Neden üretilmesin o çöpe bile para saydıracak insan çok, keriz bol. Ben orada uzun bir mesaj yazdım, araştırma yaptım farkındaysan kartların hepsini İstanbul içinden seçtim, test etmesini söyledim, nasıl test edeceğini söyledim. Problem olursa veya içine sinmezse diye iki alternatif daha önerdim. En kötüsü gider oradaki çöp RX 560 için 1100 TL vermek yerine ikinci el garantisi devam eden bir GTX 1050 Ti almak varken sıfır RX 560 alsın. Neyse bir şey demek istemiyorum. Tartışmaya bile değmez eski deyip duruyorsunuz hala. Bir buçuk yıl öncesine kadar GTX 970 - i5 6600K kullanıcısıydım. İlk etapta üretilen kartlarda bu problem yaşandı diye NVIDIA bir sürü kullanıcısına tazminat ödedi ve ikinci üretim sürecindeki kartların çoğunda bu problem yaşanmadı ama abartmaya devam edin kesinlikle. Eleştirmeden önce mesajları iyi okuyun, RX 570 veya RX 580 alma konusunda ısrar edince zaten mining yüzünden temiz kart olmadığını söyledim. Konu sahibini düşünmesem bu kadar uğraş vermezdim öneri konusunda anlarsanız anlarsınız, anlamazsanızda çok problem değil anlayan anlar.

Allah aşkına, sanki 1050 Ti RX560'a fark atıyor.
Bak cidden gereksiz uzatıyorsun konuyu.
Ben 2.ele hiçbir zaman güvenmedim güvenmem de.
RX560 yeterli iken kumar oynamaya gerek yok ha bu adam dese ben RDR2, Cyberpunk oynamak istiyorum, tamam git 970,1060 6 GB vs al.
Ama LoL, Valorant oynayacak adama gidip 2.el kart önermeyin bir zahmet.

Allah aşkına, sanki 1050 Ti RX560'a fark atıyor.
Bak cidden gereksiz uzatıyorsun konuyu.
Ben 2.ele hiçbir zaman güvenmedim güvenmem de.
RX560 yeterli iken kumar oynamaya gerek yok ha bu adam dese ben RDR2, Cyberpunk oynamak istiyorum, tamam git 970,1060 6 GB vs al.
Ama LoL, Valorant oynayacak adama gidip 2.el kart önermeyin bir zahmet.

Adam basit oyunlar oynayacak diye bu karta parasını hak etmediği bir ücret mi versin? İkincil olarak ileride hiç mi sıkılmayacak? Hiç mi bir arkadaşı çıkıp, işte biz şu oyunu aldık gel istersen demeyecek mi? Hiç indirimde bir oyun gördüğünde ulan RX 560 ile oynayamam ki demeyecek mi? Objektif olalım, insanların parası kıymetli, ayık olalım.

Ben bu konudaki insiyatifi @Caner Karagöz arkadaşıma bırakıyorum, mantıklı olanı kendi seçsin. Ürüne balıklama atla demiyorum, bir sürü GPU önerdim orada aklına yatan birisini alsa bile yine uzun vadede RX 560 almaktan kat ve kat daha iyi sonuçlar alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı