3500 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
3500
Hocam kullanım amacınıza göre değişir.

Kullanım amacınız oyun oynamak ise X3 Pro, günlük/kamera veya karışık ise Note 10s öneririm.

Güncel olmaması ve nazaran güçsüz donanımı sebebiyle A51 modelini eledik.

POCO X3 NFC modeli Note 10s modeline bütçe yetiyorsa gerek tasarım gerek yazılım yüzünden alınmaz.

Reno 5 Lite donanımsal açıdan fiyatına göre bayağı zayıf olduğu için alınmaz.

Oyun oynamıyorum fakat benim için uzun ömürlü ve sosyal medyada hızlı olması önemli.
X3 Pro der arkama bakmam.
Zamanla telefon yavaşlıyormuş diyorlar.

10s de 60 Hz ekran var sanırım. POCO X3 Pro ile çok fark olur mu?

Daha önce 120Hz ya da 90Hz ekran kullanmadıysanız bir fark hissetmezsiniz 10s modelinde.

Fakat ekran olarak daha iyi X3 Pro modeli, onun haricinde günlük kullanıcıya gelecek bir cihaz değil.
Eğer ekranın 60Hz olması çok sorun ise Realme 7 bakabilirsiniz.

Redmi 10s ve Huawei P40 Lite öneririm hocam. Kendim P40 Lite kullanıyorum hem Harmony OS bu yıl sonu Avrupa'da dağıtılıcakmış. Google sorunu dersen ben bir sorun yaşamadım. Gspace ile işlerimi hallediyorum her türlü Google uygulamasını açıyor.

Hocam X3 Pro kütük gibi ve yazılımsal açıdan sorunlu bir cihaz, günlük kullanıcıya tavsiye etmiyorum.

Bu sebeple Note 10s öneriyorum :)

Yav bir bitmediniz, sorunluymuş nesi sorunlu bir aydınlatsana bizi? Kardeşim kullanıyor canavar gibi telefon, kendisinden alıp alıp çok oyun oynadım test ettim ben sorun morun göremedim, her program her bildirim her aklınıza gelecek uygulama çok stabil çalılmaktadır. Boş yapanlara aldırış etmeyin. Ayrıca şarj konusunda çok başarılı.

10s de 60 Hz ekran var sanırım. POCO X3 Pro ile çok fark olur mu?

Deli gibi fark var, 60'dan 120'ye çıkıyorsun, eline alınca anlarsın demek istediğimi. Buradan ayrıca önemli olan işlemci ve görüntü birimidir?

Oyun oynamıyorum fakat benim için uzun ömürlü ve sosyal medyada hızlı olması önemli.

Zamanla telefon yavaşlıyormuş diyorlar.

O her telefon için öyleki, 3 nesil Samsung s serisi kullandım zamanla yavaşladılar, takribi 5 sene içinde sen artık bununla oynama git yeni telefon al diyorlar işte. Uzun ömür istiyorsan iPhone al ama o fiyata iyisini alamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı