3500 TL'lik Sİtemdeki Parçalar Hakkında Bir Kaç Soru

KeremB

Kilopat
Daha fazla  
İyigünler forum sakinleri 3500 Tl yi kuruşu kuruşuna biriktirerek nihayet istediğim sistemi topluy
orum fakat parçalar hakkında ufak sorularım olacak

1. Samsung ssd 840 evo ile 850 evo arasındaki farklar nelerdir
2.Gtx 970 de 3.5 gb Vram var ben bu sistemi en az 4-5 sene kullanacağıma ilerde bana sorun yaşatır mı
3.Gtx 970 de cw çıkıyormuş cw ortalama kaç fps de başlıyor
4.TT marka bi psu düşünüyorum bu marka hakkında görüşleriniz nelerdir

Parçarlar
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
SAMSUNG 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ KAYNAĞI

Sorularımı cevaplandırırsanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler.

Sorularımı cevaplayabilecek kimse yokmu ?

CW tamamen şans işi. Kaç FPS'de çıkar diye bir şey yok. Yük altında belli olur.

1. 850 Evo daha yenidir. Aralarında gözle görülecek bir fark yok.
2. Gtx970'deki VRAM sorunu 4K oynamayacaksan sıkıntı çıkarmaz. 3-4 sene sistemi götürür.
3. CW sorunu da şans işidir. Yalnız kasandaki fan sesinden vs. çok bir sıkıntı etmez. Eğer çok sıkıntı yaratırsa değiştirebilirsin.
4. TT marka psu alınabilir. Ama ben tercihen cooler master alırdım.

Not: Z97 PC Mate anakartı almana gerek yok. OC yapmayacaksan şu anlık gereksiz. Ancak önümüzdeki yıllarda sistemi değiştirmek istersen işine yarayabilir.

1. 850 Evo daha yenidir. Aralarında gözle görülecek bir fark yok.
2. Gtx970'deki VRAM sorunu 4K oynamayacaksan sıkıntı çıkarmaz. 3-4 sene sistemi götürür.
3. CW sorunu da şans işidir. Yalnız kasandaki fan sesinden vs. çok bir sıkıntı etmez. Eğer çok sıkıntı yaratırsa değiştirebilirsin.
4. TT marka psu alınabilir. Ama ben tercihen cooler master alırdım.

Not: Z97 PC Mate anakartı almana gerek yok. OC yapmayacaksan şu anlık gereksiz. Ancak önümüzdeki yıllarda sistemi değiştirmek istersen işine yarayabilir.

Bu gtx 900 serisiyle gelen dsr (yanlışda söylüyorsam affola) 1080p monitöre 4k yı işleyip veriyor o özelligi kullanırken bi sıkıntı çıkarmı ?

Bu gtx 900 serisiyle gelen dsr (yanlışda söylüyorsam affola) 1080p monitöre 4k yı işleyip veriyor o özelligi kullanırken bi sıkıntı çıkarmı ?
DSR'da çok bir problem olmaz ama dediğim gibi 4K'da sıkıntı yaratabilir. Technopat'ın youtube kanalından incelemelerden bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı