3500 TL'ye ekran kartı tavsiyesi

Ne kadar ASUS soğutması olsa da 2060 Super almak daha mantıklı %12 performans farkı var arada.

3500 TL limitli bir ekran kartı bütçesi ayarladım. ASUS ROG STRIX 2060 mı yoksa Gigabyte RTX 2060 Super Windforce OC mi almalıyım? ROG STRIX'lerin soğutması iyi olduğu söyleniyor o yüzden tercih edesim var. Gigabyte ise üst model. Benim bulabildiğim kartlar bunlar. 3500 TL'ye NVIDIA olmak koşuluyla herhangi bir kart öneriniz varsa da beklerim. Bu arada işlemcim de Ryzen 5 3600.

Eğer aşmazsanız kasanızın içinde doğru ve güzel çalışan fanlar varsa ve kasadaki hava doğru şekilde çıkıyorsa kesinlikle super olanını seçin.
Ne kadar ASUS soğutması olsa da 2060 Super almak daha mantıklı %12 performans farkı var arada.

İnternette testleri varda benim kendi düşüncem %30 falandır.

Eğer aşmazsanız kasanızın içinde doğru ve güzel çalışan fanlar varsa ve kasadaki hava doğru şekilde çıkıyorsa kesinlikle super olanını seçin.
Kasamın hava akışı gayet iyi sanırım rtx 2060 super alacağım. Teşekkür ederim.

İnternette testleri varda benim kendi düşüncem %30 falandır.

İlla vardır ama ben user Bencmark'tan karşılaştırıyorum orada bulununan değeri yazıyorum. Ve zaten kartlar arası performans farkıda oluşuyor üreticiden üreticiye bu standar founders Edition sürümünün karşılaştırması.

Burada önemli olan monitörünüzün Hertz değeri. 1080P 144Hz monitör için ultra ayarlarda oyunlarda +144 FPS verebilecek Nvidia tarafındaki en uygun ekran kartı 2060 Super'dir. Marka olarak Rog Strix, Gaming X veya Gigabyte öneririm.

Dostum yukarıda belirttiğin kartların birisi normal 2060 diğeri ise 2060 Super eğer ikisi arasında kaldıysanız 2060 Super almanız daha mantıklı olacaktır.

3500TL bütçen var ve sana RTX 2060 gibi kart önerilmiş. Paranı çöpe atmakla eşdeğer, RX 5700XT alın ve ya ikinci RTX 2070S alın.

Geri
Yukarı