3500 TL'ye Kadar İkinci El Sistem Toplama

Bütçe
3500
İkinci el pek iyi toplayamıyorum ancak şöyle bir şey topladım:

3639 TL.

Pazarlıkla 3500'e getirebilirsiniz bence.
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Tamamıyla bu seti almasam bile buradaki parçaları kullanacağım kesin gibi sağolun.
3.487 TL tuttu. Sadece işlemci ve ekran kartı ikinci el. Pubgm'i bırak PUBG Steam bile oynatır.
Öneriniz için çok teşekkür ederim hocam. 1600 14nm genelde önermiyorlar ama sizin bu konuda yorumunuz nedir? Ayrıca full seti almasam bile buradaki bazı parçaları kullanacağım kesin gibi sağolun.

Eğer adamın elinde hala varsa bu işlemci hem daha ucuz.

SSD yerine depolama istersen HDD koyabilirsin. RAM 8 koydum ileride 16 yapabilirsin diye düşünüyorum. Ama eğer i5 6600K satıcısında o işlemci var ise geriye kalan 150TL ile 480GB SSD alabilirsin. Bir de ben ekran kartında GET'e önem verdim eğer GET benim için önemli değil ben test yaptırırım adama falan dersen daha ucuza RX 580'de koyabilirsin.
Hocam öneriniz için çok teşekkür ederim gayet güzel bir set fakat intel - amd arasında henüz seçim yapamadım. Parçaların kullanım ömrünü düşünecek olursak ikinci el dizerken intel mi almak daha mantıklı olur amd mi? Yani yakın performans veren aynı süre aynı şekilde kullanılmış iki ürün düşünelim. Kalan kullanım ömrü bakımından intel mi daha avantajlı olur amd mi?
Bence gayet güzel bir işlemci. Yeni alacağınız sistemi güle güle kullanın.
Teşekkür ederim.
Arkadaşlar özür dilerim belirtmeyi unutmuşum.
ELİMDE ŞU AN 500 GB HDD VAR OYUNLARI BUNA KURABİLİRİM.
Ekran kartı olarak ise NVDIA olsa çok daha iyi olur gibi çünkü yiğenime alıyorum henüz 10 yaşında. Driver sorunları vs çıktığında zırt pırt beni aramasını istemiyorum :)

Sadece sistemi kurabileceğim SSD içeren vs NVIDIA ekran kartlı bir kasa önerirseniz daha makbul olur.

Hocam öneriniz için çok teşekkür ederim gayet güzel bir set fakat Intel - AMD arasında henüz seçim yapamadım. Parçaların kullanım ömrünü düşünecek olursak ikinci el dizerken Intel mi almak daha mantıklı olur AMD mi? Yani yakın performans veren aynı süre aynı şekilde kullanılmış iki ürün düşünelim. Kalan kullanım ömrü bakımından Intel mi daha avantajlı olur AMD mi?

AMD sebebi ise AM4 sökete hala işlemci desteği var. VE yeni işlemciler için anakart değiştirmeden geçiş yaparsınız. Hem de Intel her nesilde söket değiştiriyor. Bu da para israfı demek oluyor.

3591 TL tutuyor. Pazarlık sana kalmış.

3591 TL tutuyor. Pazarlık sana kalmış.
Tek kanal RAM haricinde güzel.

Hocam öneriniz için çok teşekkür ederim gayet güzel bir set fakat Intel - AMD arasında henüz seçim yapamadım. Parçaların kullanım ömrünü düşünecek olursak ikinci el dizerken Intel mi almak daha mantıklı olur AMD mi? Yani yakın performans veren aynı süre aynı şekilde kullanılmış iki ürün düşünelim. Kalan kullanım ömrü bakımından Intel mi daha avantajlı olur AMD mi?

Teşekkür ederim.
Arkadaşlar özür dilerim belirtmeyi unutmuşum.
elimde şu an 500 GB HDD var oyunları buna kurabilirim.
Ekran kartı olarak ise NVIDIA olsa çok daha iyi olur gibi çünkü yiğenime alıyorum henüz 10 yaşında. Driver sorunları vs çıktığında zırt pırt beni aramasını istemiyorum :)

Sadece sistemi kurabileceğim SSD içeren vs NVIDIA ekran kartlı bir kasa önerirseniz daha makbul olur.

Kalan kullanım ömrünü bilmiyorum ama belki yiğeniniz ileride işlemci yükseltirse AMD alınır. R5 1400-1500X-1600 alınabilir. İşlemcinin ömrüde ilk sahibinin nasıl kulladığına göre de değişir (ikinci el çünkü). Ekran kartı olarak da bu ikisine bakmanızı öneririm.

Kalan kullanım ömrünü bilmiyorum ama belki yiğeniniz ileride işlemci yükseltirse AMD alınır. R5 1400-1500X-1600 alınabilir. İşlemcinin ömrüde ilk sahibinin nasıl kulladığına göre de değişir (ikinci el çünkü). Ekran kartı olarak da bu ikisine bakmanızı öneririm.

O kartlara o para verilmez.

Geri
Yukarı