3500 TL'ye Sistem

Sepiroth

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, şöyle bir sistem topladım ancak 3500'ü 300-400 TL civarı aşıyor. Bütçe gereği 3500'e çekmek istiyorum ama nereden kısacağımı da bilemedim. Tabi sistem çok uyumlu mu onu da bilmiyorum.

• Intel Core i5 4590 3.3 ghz (arada az fiyat farkı var i5 4690 da olabilir)
  • MSI H97 GAMING 3 veya ASUS H81 Gamer
  • MSI GTX970 GAMING 100ME GDDR5 4GB (1400 TL fiyatı var, sanırım buradan kısabilirim ancak başka ekran kartı karar veremedim)
  • Kingston HyperX Savage 8gb
  • Zalman Z3 PLUS MidT (Z9 da olabilir, ışıklı daha şık bir kasası var)
  • Monitör: ASUS 23.6” VS247NR veya ASUS 23.6” VS247HR (hr - nr arası çok performans farkı var mı bilmiyorum)
Not: overclock yapmayı düşünmüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında hiç bir yerden kısmana gerek yok, sadece alışveriş yapacağın yeri değiştirebilirsin. Ekran karttı markasına takılma, MSİ ve Asus gibi markalar ile aynı kalitededir. Sinerji bilgisayardan ;

Ekran Alıntısı.PNG

Monitörden biraz kıs, işlemciyi 4460 yap, Zalman z3 plus 600 w kasa al, ( Birlikte ucuza gelir ) anakartı daha ucuz bir modelle değiştir. 3400'e bile alırsın. Ancak sinerjiden falan alma. Parçaları eksik çıkıyor. Vatan pc öneririm.

Aslında hiç bir yerden kısmana gerek yok, sadece alışveriş yapacağın yeri değiştirebilirsin. Ekran karttı markasına takılma, MSİ ve Asus gibi markalar ile aynı kalitededir. Sinerji bilgisayardan ;

Eki Görüntüle 85810

Arkadaşın dediği gibi Galax güzel bir markadır. Soğutması hakkında da çok güzel yorumlar vardır.

Arkadaşlar teşekkür ederim, ekran kartına bakacağım. Kafamı karıştıran bir kaç nokta var.

-core i5 4590 - 4690 arasında çok performans farkı var mı? fiyat olarak 100 tl fark var sadece.

-monitör konusunu da oyun ve film öncelikli aldığım için önemsiyorum. ASUS 23.6” VS24NR veya HR farkı önemli mi? bir de VN247H modeli var 1ms tepki süresi veriyor.

-Zalman z3 plus 600 w kasa da sanırım güç kaynağı almama gerek kalmayacağı için ucuz olacak?

Arkadaşlar teşekkür ederim, ekran kartına bakacağım. Kafamı karıştıran bir kaç nokta var.

-core i5 4590 - 4690 arasında çok performans farkı var mı? fiyat olarak 100 tl fark var sadece.

-monitör konusunu da oyun ve film öncelikli aldığım için önemsiyorum. ASUS 23.6” VS24NR veya HR farkı önemli mi? bir de VN247H modeli var 1ms tepki süresi veriyor.

-Zalman z3 plus 600 w kasa da sanırım güç kaynağı almama gerek kalmayacağı için ucuz olacak?
Evet eğer ayrı ayrı alırsan o kalitede bir PSU ile fiyat farkı görebilirsin. Fazla olmasada kar edersin işte. İşlemciyi kendin seçebilirsin ama 4460 yetecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı