35000 TL'ye Sistem Toplama

Bütçe
35000
Merhaba @Conscious

Sisteminizi şimdi inceledim Intel işlemci daha iyi gözüküyor evet. Bir önceki mesajım diğer arkadaşaydı, etiket yapmayı unutmuşum.

i5 değil de i7 alayım diye düşündüm almışken. Çünkü ekran kartı 4070 Ti olacaksa işlemci de daha iyisi neden olmasın. O aradaki farkı verebilirim diye düşündüm.

Sisteminizi detaylı inceleyeyim, sonrasında genel bir toparlarım.

Merhaba @Conscious

Sisteminizi şimdi inceledim Intel işlemci daha iyi gözüküyor evet. Bir önceki mesajım diğer arkadaşaydı, etiket yapmayı unutmuşum.

i5 değil de i7 alayım diye düşündüm almışken. Çünkü ekran kartı 4070 Ti olacaksa işlemci de daha iyisi neden olmasın. O aradaki farkı verebilirim diye düşündüm.

13700KF iyi bir işlemci fakat oyun tarafında fark atamaz 13600KF'ye. 13600KF yeterli 4070 Ti için.

Merhaba @Conscious

O sistem gayet iyi işlemci yüzde 50'yi bile görmez oyunlarda gayet yeterli. Bütçen varsa SSD gibi parçaları yükseltebilirsin.

13700KF iyi bir işlemci fakat oyun tarafında fark atamaz 13600KF'ye. 13600KF yeterli 4070 Ti için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodan izlediğim kadarıyla Ryzen 7 5800X3D her türlü daha iyi gözüküyor. Ryzen 7'de DDR4 3800MHz RAM olmasına rağmen neredeyse DDR5 6000MHz'lik sisteme kafa tutuyor.

Intel almak için mantıklı bir sebep bulamadım.

Ek olarak yine şöyle bir görsel ekleyeyim daha net olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videodan izlediğim kadarıyla Ryzen 7 5800X3D her türlü daha iyi gözüküyor. Ryzen 7'de DDR4 3800MHz RAM olmasına rağmen neredeyse DDR5 6000MHz'lik sisteme kafa tutuyor.

Dosya Ekleri

• 5ada00eb-b5b9-478c-9bde-4cea865e6438.jpg
    5ada00eb-b5b9-478c-9bde-4cea865e6438.jpg
    302,1 KB · Görüntüleme: 22
@Efem 4070 Ti olan sistem daha iyi tabii. Ama işlemci olarak 5800X3D daha güçlü. Dediğiniz gibi soğutucudan kısılıp işlemci yükseltilebilir. Bilmiyorum çok kafam karıştı. :) İyi bir değerlendirme yapmak gerekiyor.
O işlemciyi soğutmak ciddi anlamda güç ister hocam.

@Conscious

@Conscious aradaki RAM farkını görmüyorsunuz sanırım? 5800X3D olan sistemde DDR4 3800MHz RAM, Intel olan sistemde DDR5 6000MHz'lik RAM var. 5800X3D tabii ki önde değil, ama aradaki RAM farkını göz önünde bulundurursak 5800X3D'nin daha iyi olduğu kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı