3500TL i5 6500 Skylake Sistem

mertbjk94

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bütçemi aşmadan sistem toplamak istedim ancak ne yapsam aşıyorum ne yapsam bir şeyler eksik oluyor. 3500TL'yi aşmak istemiyorum ancak durum ortada daha SSD eklememiş olmam da daha bir sıkıntı. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler.

pc2.png

PSU olarak 12V kanalından 360-380 watt verebilen bir PSU yeterli olacaktır, VS450/550 yada Thermaltake SP550 seçerek biraz kısabilirsiniz.
Anakart olarak da Z serisi gerekli değil, H170, B150 serilerine bakın. Oradan da biraz kısmış olursunuz.
RAM olarak da 2133 yada 2400MHz'lik RAM'ler seçerek biraz daha kısmış olursunuz. Performanstan bir şey kaybetmezsiniz (Render ile uğraşmıyorsanız). SSD sonradan eklenebilir, şimdilik SSD için parça kısmaya gerek yok.

Öncelikle yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. İşlemci OC olmuyor biliyorum ancak 2133 mhz bir ram yerine o anakart sayesinde 2666 mhz'de bir ram takabiliyorum. Bu sizce önemsiz bir detay mı ? Bilmediğimden soruyorum mantıksız bir detaya mı takılıyorum ? 200 TL fazladan vermeye değer mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı