3500TL midi keyboard önerisi

Palermo

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, Garageband uygulaması için MacBook uyumlu midi klavye tavsiyesi verebilir misiniz? IPad'deki piyanoyu kullanıyorum ve çok hoşuma gidiyor ama bilgisayar dokunmatik olmadığı için, bilgisayarın klavye tuşları ile de yapılıyor mu bilmiyorum ki yapılıyorsa da yine de harici bir piyano klavyesi kullanmak istiyorum. Ben biraz baktım ve birkaç seçenek var ama hangi markalar iyidir bilemedim. Bütçem maksimum 3500TL. Teşekkür ederim.

Edit: Bu arada bazı fonksiyonları olanları gördüm, dokunmatik ekranı olup loop yapmak vb özellikleri barındıran. Onlardan da olursa çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
MIDI klavyede Başlangıç seviyesi için çok düşüneceğiniz bir şey yok. Marka falan önemli değil. İleri seviyede ise denizin dibi yok.

Kaç tuş lazım? 24-49-61-88 karar verin. Sonra tuşlar standart mı küçük mü olsun?. En ucuzunu alın bitti gitti.

Hocam cevap için teşekkürler, marka aslında benim için fark ediyor çünkü Mac'e doğrudan uyumlu olması lazım. Bir de baktığımda 300 TL'ye de var 3 bin TL'ye de. Ucuz markalarda uyumluluk sorunu oluyor diye okudum bazı yerlerde, pek de anlamadığım için başıma iş çıksın istemiyorum. Bir kez alıp uzun süre başım ağrımasın istiyorum. Bugün denk geldiğim ve araştırdıktan sonra aklıma yatan Akai MPK Mini MK3 adlı üründe karar kıldım. Bu model 25 tuşlu ve boyut olarak da tam istediğim gibi.

Hocam cevap için teşekkürler, marka aslında benim için fark ediyor çünkü Mac'e doğrudan uyumlu olması lazım. Bir de baktığımda 300 TL'ye de var 3 bin TL'ye de. Ucuz markalarda uyumluluk sorunu oluyor diye okudum bazı yerlerde, pek de anlamadığım için başıma iş çıksın istemiyorum. Bir kez alıp uzun süre başım ağrımasın istiyorum. Bugün denk geldiğim ve araştırdıktan sonra aklıma yatan Akai MPK Mini MK3 adlı üründe karar kıldım. Bu model 25 tuşlu ve boyut olarak da tam istediğim gibi.

MAC uyumu için elbette spefikasyonlarına bakın. Bunun dışında sorun yaşayacağınız bir durum olmaz MIDI klavyelerde. Sadece fonksiyon farklılığı olur misal; Pad kullanacakmısın? Daw kontrolü için üstünde slider olacak mı? Transpoze ve arpegiator araçları olacak mı? Gibi liste uzar gider. Ben standart bir MIDI klavye kullanıyorum diğer her şey için DAW dan manuel kullanıyorum.

Geri
Yukarı