İşletim sistemi
Windows 10

bt.topcu

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Büyük hevesle edindiğim Microsoft Flight Simulator 2020 oyununda ciddi ve genellikle ardı ardına FPS drop sorunu yaşamaktayım. Oyun ve tüm sürücülerim günceldir.

Sistemimi tam olarak yazıyorum. Ayrıca durumu çok net özetleyen videoyu da youtube' a yükledim linkini paylaşıyorum. Videoda kullanım detayları ile ilgili her türlü bilgi mevcuttur.

Problemin neden olabileceği, ne yapmam gerektiğiyle ilgili görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Video

Sistem:
Gigabyte B450M S2H anakart
AMD Ryzen 5 3500X (4.3 Ghz OC)
MSI Radeon RX 5700 Evoke
Apacer Panther (2x8 gb) 3000 MHZ ram
Kingston A2000 500GB PCIe NVMe SSD
High Power 750W 80+ Bronze güç kaynağı

Arkadaşlar selam. Büyük hevesle edindiğim Microsoft Flight Simulator 2020 oyununda ciddi ve genellikle ardı ardına FPS drop sorunu yaşamaktayım. Oyun ve tüm sürücülerim günceldir.

Sistemimi tam olarak yazıyorum. Ayrıca durumu çok net özetleyen videoyu da youtube' a yükledim linkini paylaşıyorum. Videoda kullanım detayları ile ilgili her türlü bilgi mevcuttur.

Problemin neden olabileceği, ne yapmam gerektiğiyle ilgili görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Video

Sistem:
MSI Radeon RX 5700 Evoke
Ekran kartı sürücülerinizi DDU ile silip tekrar yükleyin. Şu kaynaktan faydalanabilirsiniz.

Teşekkürler.

Video

Sistem:
MSI Radeon RX 5700 Evoke
Kingston A2000 500GB PCIe NVMe SSD
Hocam oyundan kaynaklı bir problem olabilir. Farklı bir oyunda aynı problemi alıyor musunuz?

Mevcut oyunlarımdan Assasin's Creed Odyssey' de bir miktar FPS droplar yaşıyorum. Onun dışında Forza Motorsport 7 , Forza Horizon 4, Battlefield 5 gibi oyunlarda hiç FPS drop yaşamıyorum yağ gibi akıyor.
Hocam anladığım kadarıyla oyunla alakalı bir problem. Sisteminizde bir problem yok.

Yine de farklı görüşleri olan arkadaşları bekliyorum,

teşekkürler hocam. @Russell @RTX 3080 Titanium

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaşın sistemi benimkinden daha kötü fakat hem fps daha iyi hem drop yemiyor. (Haritada aynı yere gidip aynı uçakla test ettim).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı