3500X sistem FiveM'de 73 derece oluyor

juaws

Decapat
Daha fazla  
Selam. Vatan'dan yaklaşık 2 sene evvel bilgisayar topladım RTX 2060 Super ve AMD Ryzen 3500X donanımlı. İlk başlarda tabii oyun oynarken dereceleri kontrol etmesemde kışın aldığım RDR2 ve Valhalla oyunlarını oynarken kasadan sürekli fan bir anda hızlanıp hızlanıp duruyordu,
Sonra artık bilgisayara iyice alışınca dereceleri kontrol etmeye başladım ve geçen sene oyun oynarken Max 67 68 dereceleri gördüğüm kasa şu anda FiveM oynarken 72 73 derecelere kadar çıkıyor ve fanlar falan sanki çok fazla çalışıyor ve sistemi bozarım diye korkuyorum. Bu arada aldığımdan beri kasamın şeklinden dolayı ön taraftaki toz geçirmemesi için takılan değişik bir plastik paneli açamadığımdan fanlara tam temizlik uygulamadım. Zaten dediğim gibi kasadaki bileşenleri takıp sökmede anlayan birisi değilim yanlış bir şey yapıp bir yerini kırıp binlerce lira şimdi harcıyamam. Sorum ise şu, bu sıcaklık değerleri normal midir? Değilse de ben yapamadığımdan dolayı ücretli bir şekilde vatan personeline söylesem fanlarından termal macununa kadar temizlemede bir yardımda bulunabilir mi bana? Şimdiden cahillime bakmadan yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim ^^ korkumdan aldığım diğer yüksek donanım isteyen oyunları oynayamıyorum, bilgisayarı yakarım diye :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi donanımın sıcaklığı olduğunu gördüğüm kadarı ile söylememişsiniz ama değerler gayet normal.

Pardon,
Ekran kartında görüyorum bu sıcaklık değerlerini ama 69-70 bir anda 72 Max 74'ü gördüm fazla çıkmıyor.
Kasada temizlik yapılınca eski haline geri dönecektir yüksek ihtimalle. Zaten değerler normal anormal bir durum yok, ki yaz ayında olduğumuzu da hesaba katarsak fazlasıyla normal.

Vatan personeli ücretli bir şekilde yardım edebilir mi bilginiz var mı bu konu hakkında?

Geri
Yukarı