3500X sistem oyunda reset atıyor

Ahm14

Centipat
Arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda yeni bilgisayar aldım. 2 hafta boyunca sorunsuz çalıştı, her türlü oyunu oynadım. Sonra aniden oyun esnasında kendine reset atmaya başladı. O günden beri bir oyuna girerken bir kere reset atarsa devamı geliyor. 10-20 dk aralıklarla sürekli reset atıyor. Bazen oyuna girerken atıyor, bazen ise 15-20 dk oynatıp öyle atıyor. Eğer o gün oyunu açtığımda reset atmaz ise 10 saat oynadığımda bile reset atmıyor.

Afterburner ile kontrol ettim, sıcaklık sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bir gün GTA 5'i 10 saat oynuyorum hiç sorun olmuyor. Ertesi gün CS:GO'da menü ekranını görmeden reset atıyor. Kafayı yemek üzereyim. Sorunu çözmek için yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Sistem özellikleri şu şekildedir:

NVIDIA GTX ASUS TUF 1660 Super OC 6 GB.
AMD Ryzen 5 3500X 6 çekirdek.
ASUS 450M Dragon mATX anakart 4400 MHz.
2x8 DDR4 XPG 16 GB RAM.
Adata 480 GB SU630 SATA 3.0 2.5"SSD.
Corsair 550W 80+PSU.

Aynı sorun bende de var. Başka bir işlemciyi anakarta taktığım zaman sorun gitti. Ama Ryzen 5 3500X'i başka bir anakarta taktığımda bu seferde o anakartta da reset atmaya başladı sorunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Bende de 3500x var günde 2 defa rastgele reset atıyor. Fakat sizin dediğiniz gibi sürekli atma olmuyor. Şu ana kadar ramler, psu, ssd den şüphelendim. işlemci de sorun çıkarsa ters köşe olurum

Arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda yeni bilgisayar aldım. 2 hafta boyunca sorunsuz çalıştı, her türlü oyunu oynadım. Sonra aniden oyun esnasında kendine reset atmaya başladı. O günden beri bir oyuna girerken bir kere reset atarsa devamı geliyor. 10-20 dk aralıklarla sürekli reset atıyor. Bazen oyuna girerken atıyor, bazen ise 15-20 dk oynatıp öyle atıyor. Eğer o gün oyunu açtığımda reset atmaz ise 10 saat oynadığımda bile reset atmıyor.

Afterburner ile kontrol ettim, sıcaklık sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bir gün GTA 5'i 10 saat oynuyorum hiç sorun olmuyor. Ertesi gün CS:GO'da menü ekranını görmeden reset atıyor. Kafayı yemek üzereyim. Sorunu çözmek için yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Sistem özellikleri şu şekildedir:

NVIDIA GTX ASUS TUF 1660 Super OC 6 GB.
AMD Ryzen 5 3500X 6 çekirdek.
ASUS 450M Dragon mATX anakart 4400 MHz.
2x8 DDR4 XPG 16 GB RAM.
Adata 480 GB SU630 SATA 3.0 2.5"SSD.
Corsair 550W 80+PSU.

Acaba sorunu çözdünüz mü? Aynı sıkıntı bende de var, ben de başlık açtım. Sıkıntı nerede olabilir?
Acaba sorunu çözdünüz mü? Aynı sıkıntı bende de var, ben de başlık açtım. Sıkıntı nerede olabilir?
Bende de bu sorun vardı anakartım Ram frekansını desteklemediği için pc oyunlarda reset atıyormuş meğersem Ram frekansını 3200 den 3000 e çektim sorun çözüldü.

Bende de bu sorun vardı anakartım RAM frekansını desteklemediği için PC oyunlarda reset atıyormuş meğerse RAM frekansını 3200'den 3000'e çektim sorun çözüldü.

Düzeltme: Anakartımın voltajı yetmediği için reset atıyormuş yazacaktım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı