3500X sistem yükseltme önerisi

gxberke

Femtopat
Merhaba bu sistemi almayı planlıyorum fakat PSU ve kasa tercihi konusunda tedirgin ve bilgisizim. Sizce bu kasa ve PSU alınır mı, kötü bir tercih midir? Aradaki 670 liralık fark verilip diğer kasa alınmalı mıdır yoksa bu bileşenler beni götürür mü? Oyun ve render için kullanılacak bir PC ısınma sorunu yapar mı? Konu hakkında bilgili arkadaşlar beni de bilgilendirirse sevinirim şimdiden teşekkürler.
Sistemin linki:DH-SLEDGE/AMD Ryzen 5 3500X/ASUS TUF 3 RX 5700 XT OC EVO 8GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

PB marka bir şey alınmaz onun dışında işlemciyi 3600 yapın bu çok önemli. 670 lira ötekini almaya değer bence PSU su 750W zaten. SSD kronik sorunlu onu da değiştirmeniz lazım.

PB marka bir şey alınmaz onun dışında işlemciyi 3600 yapın bu çok önemli. 670 lira ötekini almaya değer bence PSU'su 750W zaten. SSD kronik sorunlu onu da değiştirmeniz lazım.

SSD'yi kioxia exceria 500GB düşünüyorum. İşlemciyi kesin olarak 3600 mü yapmalıyım? Bütçemi aşmış olacağım 1-2 sene sonra yükseltsem problem olur mu?

SSD'yi kioxia exceria 500GB düşünüyorum. İşlemciyi kesin olarak 3600 mü yapmalıyım? Bütçemi aşmış olacağım 1-2 sene sonra yükseltsem problem olur mu?
Hocam 3500X günü kurtarmalık 3600 gerçekten çok önemli gelecekte kafanız çok rahat eder. SSD yi bilmiyorum ama SU630 kronik sorunlu onu biliyorum 1-2 sene sonra onunla uğraşmayın bir de şimdi alın alabiliyorsanız ne yapıp edip.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için her dediğinizi göz önünde bulunduracağım.
Peki dediklerinizi alırsam ana kartı değiştirmek zorunda mıyım?
Hocam 3500X günü kurtarmalık 3600 gerçekten çok önemli gelecekte kafanız çok rahat eder. SSD yi bilmiyorum ama SU630 kronik sorunlu onu biliyorum 1-2 sene sonra onunla uğraşmayın bir de şimdi alın alabiliyorsanız ne yapıp edip.
Ana kartı değiştirmek zorunda kalır mıyım işlemciyi değiştirirsem? O bir soru işareti olarak kaldı bende.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı